Китайські компанії постачають в Росію гвинтівки і бронежилети – Politico
Китайські компанії, у тому числі пов'язані з урядом у Пекіні, відправили до РФ 1000 штурмових гвинтівок та іншого обладнання, яке може бути використане у військових цілях.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico, інформує UAINFO.org.
Постачання відбувалися в період з червня по грудень 2022 року. China North Industries Group Corporation Limited, один із найбільших державних оборонних підрядників країни, у червні 2022 року відправила гвинтівки російської компанії "Техкрім", яка також веде справи з російською державою та військовими.
Гвинтівки CQ-A, створені за зразком M16, але позначені в даних як "цивільні мисливські рушниці", використовуються воєнізованою поліцією в Китаї та збройними силами від Філіппін до Південного Судану та Парагваю.
Politico повідомляє, що наприкінці 2022 року російські організації також отримали 12 партій запчастин для безпілотників від китайських компаній та понад 12 тонн китайських бронежилетів через Туреччину. Це перше підтвердження того, що Китай відправляє гвинтівки та бронежилети російським компаніям.
Читайте також: Китай хоче затягнути війну в Україні та зробити її ще більш кровопролитною, – президент Литви
"Китай постачає російським компаніям раніше невраховане обладнання подвійного призначення - комерційні предмети, які також можуть бути використані на полі бою в Україні", - йдеться у матеріалі.
Da-Jiang Innovations Science & Technology Co, також відома як DJI, у листопаді та грудні 2022 року відправляла запчастини для дронів, такі як акумулятори та камери, через Об'єднані Арабські Емірати невеликому російському дистриб'ютору. Ця компанія вже перебуває під санкціями США. Росія протягом кількох місяців покладалася на інші країни, у тому числі Китай, щодо навігаційного обладнання, супутникових зображень, компонентів транспортних засобів та іншої сировини.
Читате також: Китай здатен дуже швидко зупинити війну в Україні: експерт назвав спосіб. ВІДЕО
У грудні минулого року Росії вдалося імпортувати понад 800 тонн бронежилетів на суму близько 10 мільйонів доларів. Ці бронежилети були виготовлені турецькою компанією Ariteks, і більшість їх було імпортовано прямо з Туреччини, хоча деякі партії прибули до Росії через Об'єднані Арабські Емірати. Росія також імпортувала бронежилети китайської компанії Xinxing Guangzhou Import & Export Co.
Торгові дані також показують, що російська державна оборонна компанія "Рособоронекспорт" з 2022 року імпортує мікрочіпи, тепловізори та запасні частини, такі як газотурбінний двигун з різних країн, від Китаю до Сербії та М'янми.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки