MENU

Медики навчилися обирати стать майбутньої дитини з 80-відсотковою ймовірністю

639 0

Медики навчилися обирати стать майбутньої дитини з 80-відсотковою ймовірністю

Хоча при природному заплідненні не можна передбачити, який саме сперматозоїд зіллється з яйцеклітиною, вчені стверджують, що пари, які лікуються від безплідності, незабаром зможуть самі вибирати стать майбутньої дитини.

Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One, інформує UAINFO.org.

Плануючи дитину, багато пар не надто замислюються, хто в них народиться — хлопчик чи дівчинка. Однак, крім культурних особливостей (наприклад, у східних країнах вважається кращим народження хлопчика, ніж дівчинки), можливість вибрати стать майбутньої дитини може бути корисною для збереження балансу в сім'ї або уникнення розвитку у дитини спадкового захворювання, зчепленого зі статтю.

Читайте також: Вчені виявили "еволюційне диво": вірус Рапунцель

При природному заплідненні злиття сперматозоїда та яйцеклітини відбувається у неконтрольованих людиною умовах, так що лише через два з половиною місяці після зачаття можна записатися на УЗД або здати кров для визначення статі дитини. Тим часом при штучному заплідненні усі найважливіші процеси відбуваються «в пробірці», тому медики та майбутні батьки можуть вибрати, який сперматозоїд запліднить цю конкретну яйцеклітину.

Новий метод сортування сперматозоїдів за вагою дозволяє з 80-відсотковою ймовірністю відокремити клітини, що містять «жіночу» Х-хромосому від тих, що містять «чоловічу» Y-хромосому. Надалі при злитті з яйцеклітиною сперматозоїди з першої групи призведуть до формування дівчинки, а сперматозоїди з другої – хлопчика.

Читайте також: Китайські винахідники вигадали пристрій, завдяки якому пари можуть цілуватися на відстані

У дослідженні брали участь понад 1300 пар, від яких було отримано біоматеріал – сперматозоїди та яйцеклітини. Сперматозоїди проходили сортування в особливому багатошаровому градієнті щільності, де більш важкі сперматозоди, що містять більшу Х-хромосому, опускалися нижче, а легші з Y-хромосомою залишалися вище.

Однак дослідники попереджають, що подібні технології потрібно застосовувати з обережністю: у міру розвитку медицини люди можуть отримати можливість вибирати не лише стать, а й інші характеристики майбутньої дитини, що може призвести до дисбалансу у суспільстві.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини