MENU

Що та як може бачити тепловізор?

675 0

Що та як може бачити тепловізор?

Часто вважається, що тепловізори – це універсальні пристрої з необмеженими можливостями. Це дійсно ефективне рішення, яке дозволяє вирішувати багато проблем, але спробуємо розібратися докладніше, через що вони здатні бачити і як надавати інформацію у кожному окремому випадку.

Чи можна дивитись крізь стіни?

Тепловізори жодної марки не здатні вловлювати тепло крізь стіни. Зазвичай стіни товсті. І якщо ви направите пристрій на стіну, він виявить тепло на поверхні стіни, а не те, що знаходиться за нею. Але якщо за стіною знаходиться те, що суттєво змінює температуру, то тепловізор зможе це зафіксувати. Це дає можливість визначати витік води чи відсутність ізоляції певному ділянці.

Чи можна дивитись крізь дим?

Кожен тепловізор здатний дивитися крізь дим, тому активно застосовується пожежниками під час проведення рятувальних операцій. Видиме світло блокується через сажу, але пропускається ІЧ-випромінювання, дозволяючи співробітникам швидкої допомоги та пожежникам переміщатися задимленою місцевістю. Також є спеціально призначені тепловізори саме для роботи в диму та моделі для виявлення газу.

Чи можна дивитись крізь туман?

Дощ та туман – це два фактори, які можуть значно обмежити діапазон дії теплих камер через те, що випромінювання розсіюється за допомогою крапель води. Але в більшості випадків таке обладнання здатне бачити, ніж камери чи людина. Це сприяє тому, що багато автомобільних концернів включають таке обладнання у свої транспортні засоби.

Чи можна дивитися крізь скло?

Смішно, але скло може стати непереборною перешкодою, так як на ІЧ-випромінювання діє наче скло. В результаті у вас вийде чудове фото самого себе. Буде показано відображені температури об'єктів і скло не пропустить ІЧ-випромінювання. Це відноситься до інших світловідбивних матеріалів, наприклад, полірований матеріал.

Чи можна дивитися крізь метал?

Метал є досить складним матеріалом. Будь-який металевий прилад відображає інфрачервоне випромінювання, тому може викликати труднощі при обстеженні обладнання від перегріву або труби. Окислений метал або пофарбований метал набагато простіше піддаватиметься виміру. Крізь металеві предмети не бачить, але дозволяє ефективно справлятися коїться з іншими завданнями, наприклад, визначення гарячої точки.

Чи можна дивитись крізь дерева?

За стволом дерева тепловізор не зможе визначити рух, але допоможе виявити тварин і людей у лісових масивах, наприклад, за допомогою тепловізора є можливість виявляти тварину чи людину крізь очерети або чагарники. Це допомагає рятувальникам у різних інших ситуаціях.

Чи можна дивитися у темряві?

Так, тепловізор може бачити все навіть у повній темряві. Їм не потрібне світло, тому що вловлюється саме тепло. Все, що ви бачите в звичайно повсякденному житті, має теплову характеристику, навіть у каменя можна виміряти температуру.

Очевидно, що це ефективне та надійне обладнання, яке стане помічником у різних ситуаціях. Але потрібно бути реалістом та враховувати деякі правила використання.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини