Кремль має "особливий план" щодо Білорусі і розпочав новий етап ядерного шантажу – ISW
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російський диктатор Володимир Путін намагатиметься примусити Білорусь до подальшої інтеграції в Союзну державу під час зустрічі з невизнаним президентом країни Олександром Лукашенком. Крім того, Росія продовжує погрожувати світові ядерною зброєю, щоб перед контрнаступом ЗСУ стримати західну військову допомогу Україні.
Про це йдеться в матеріалі ISW, опублікованому 5 квітня. Як зазначається, зустріч диктаторів має відбутися 5-6 квітня в Москві, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
У Кремлі вже заявили, що Путін та Лукашенко візьмуть участь у засіданні Вищої державної ради Союзної держави. Вони обговорюватимуть реалізацію Договору про СГ. Як пишуть аналітики, мова може йти про пакет із 28 інтеграційних дорожніх карт, які Лукашенко ратифікував у 2021 році.
Крім того, за даними ISW, диктатори можуть домовитись про співпрацю у сфері обміну розвідувальними даними.
Читайте також: Офіцер ЗСУ спрогнозував, що чекає на Лукашенка і Білорусь: "Його дні полічені". ВІДЕО
Також, як йдеться у звіті Інституту, Росія знову активізувала свій ядерний шантаж. Це відбувається для того, щоб уповільнити допомогу Києву від Заходу перед контрнаступом ЗСУ на фронті. Міністр оборони країни-агресора Сергій Шойгу знову накинувся на Захід, звинувативши в ескалації війни в Україні, а також дорікнув НАТО за нібито посилення навчально-бойової та розвідувальної діяльності біля кордонів РФ та РБ.
У такий спосіб він обґрунтував рішення Москви розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю. Російський чиновник заявив, що Білорусь має системи "Іскандер-М", здатні завдати ядерного удару, а білоруські ракетні війська почали в РФ тренування з експлуатації цих комплексів.
Читайте також: Чому Путін та Лукашенко не можуть один без одного: Подоляк відповів
Однак, як стверджують аналітики, заяви Шойгу не містять жодних нових даних і, ймовірно, є частиною інформаційної операції. Фахівці вважають, що пожвавлення риторики ядерного шантажу збігається із приєднанням Фінляндії до НАТО та новим пакетом військової допомоги Києву від США.
"ISW, як і раніше, вважає, що ризик ядерної ескалації надзвичайно низький і розгортання Росією тактичної ядерної зброї в Білорусі навряд чи вплине на хід бойових дій в Україні. Крім того, ядерна зброя, розгорнута Росією в Білорусі, найімовірніше, буде під контролем російського персоналу, який дислокується у РБ", – йдеться в матеріалі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки