MENU

Кремль вигадав схему для масштабних фальсифікацій на виборах – ЗМІ

858 0

Кремль вигадав схему для масштабних фальсифікацій на виборах – ЗМІ

Російська влада вирішила різко скоротити кількість виборчих дільниць. Експерти вважають, що це потрібно для полегшення масових фальсифікацій підсумків голосування, пише "Медуза", передає УНІАН, інформує UAINFO.org

Про плани різко скоротити кількість ділянок російський Центрвиборчком повідомив ще в лютому і пізніше підтвердив у березні. Так, на найближчих виборах мера Москви, які відбудуться у вересні, число дільниць зменшують відразу на 40%. В інших регіонах теж заплановані скорочення, але менш радикальні — до 10%.

Російська влада пояснює це рішення необхідністю "посилити громадський контроль" за виборчим процесом і "скоротити витрати на його організацію". Стверджується, що партіям буде простіше організувати спостереження за голосуванням, коли дільниць стане менше. 

Другою причиною скорочення числа ділянок влада називає нібито зростаючу популярність дистанційного електронного голосування (ДЕГ).

Читайте також: "Возимо в кожне закордонне відрядження". Офіцер-утікач російської ФСО розповів, навіщо Путіну громіздкий триметровий куб у всіх поїздках. ВІДЕО

"У ДЕГ бере участь велика кількість виборців, на дільниці приходить менше", – заявив заступник голови Мосміськвиборчкому Дмитро Реут.

Раніше опозиційні політики і ЗМІ стверджували, що російське "електронне голосування" є максимально непрозорим і служить потужним інструментом для масових фальсифікацій результатів голосування.

"Наприклад, в ході думських виборів відразу в декількох одномандатних округах перемагали опозиційні кандидати — але після обліку голосів, відданих дистанційно, у всіх з них перемогли єдинороси. Оскаржити ці результати у опозиції не вийшло", – зазначає "Медуза".

Читайте також: Ексофіцер спецслужб РФ розповів таємниці життя Путіна: чи дійсно він смертельно хворий, чи має двійників і де його бункер 

За словами джерела, близького до політичного блоку Кремля, скорочення дільниць знадобилося владі саме для того, щоб створити для виборців незручності на фізичних дільницях і перенаправити їх в онлайн-голосування.

"ДЕГ - принципово неконтрольований спосіб голосування. Інші способи можна покрити громадським контролем, електронне голосування - ні", - заявив юрист з виборчого права, колишній співголова руху спостерігачів "Голос" Андрій Бузин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини