Телескоп James Webb передав унікальні кадри народження зірки
На знімку, який опублікувало NASA, показано процес утворення матерії. При цьому сама новонароджена зірка захована за щільною смугою - це темна хмара з газу та пилу. На знімку це середина космічного "пісочного годинника".
"У міру того, як протозірка продовжує набирати масу, її ядро поступово стискається і наближається до стабільного ядерного синтезу. Сцена, показана на цьому знімку, свідчить про те, що L1527 саме це і робить. Навколишня молекулярна хмара складається з щільного пилу і газу, які притягуються до центру, де знаходиться протозірка. У результаті утворюється щільний диск речовини, який постачає матеріал протозірці", - пояснили астрономи NASA у супровідній нотатці, інформує UAINFO.org з посиланням на Oxu.az.
Читайте також: Телескоп Джеймса Вебба зафіксував найдавнішу галактику з будь-коли виявлених. ФОТО
Небесне тіло під назвою L1527 знаходиться в молекулярній хмарі Тільця. Цій молодій зірці лише близько 100 000 років. Як зазначають фахівці, за космічними мірками це дуже юний вік. Перш ніж вона перетвориться на повноцінне світило, протозірку продовжать оточувати газ і пил з хмари, де вона формувалася.
Фахівці NASA сподіваються, що вивчення цієї зірки дозволить відстежити всі процеси формування небесного тіла, щоб краще зрозуміти їх. Вони припускають, що в так званій перемичці "пісочного годинника" утворюються "кишені" з матерії, де формуються планети.
Читайте також: Зірки, що помирають, та космічні єдинороги. Найяскравіші знімки телескопа Габбл за 30 років роботи
Цей знімок є для астрономів великою цінністю і з іншої причини. Кадр дозволяє припустити, як могло виглядати Сонце в процесі формування близько 4,5 млрд років тому.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки