Такого не було 10 років: на Рівненщині річки виходять з берегів, є ризик прориву греблі. ВІДЕО
На Рівненщині потужна повінь може загрожувати майже 80 населеним пунктам. А все тому, що через швидке танення снігу та часті дощі весною у річках різко піднявся рівень води.
Про це йдеться у репортажі ТСН, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Хоча на Поліссі звикли до багатої на воду весни, однак таких масштабів повені не набирали останні 10-12 років.
Як розповідають фахівці, якщо не стримати воду, вона здатна прорвати греблі, що загрожуватиме затопленню кільком десяткам населених пунктів. Вже зараз вода принесла шкоду деяким господарствам, затопивши городи, поля та підтопивши льохи.
Зокрема, місцеві мешканці жаліються, що кожного дня з льохів доводить виносити по кілька десятків відер води, аби не згнив тогорічний урожай картоплі.
"Зранку 40 відер води, увечері 40 відер води, щоб врятувати картоплю", – розповідає місцевий.
Річки раптово вийшли з берегів через танення снігу та часті дощі, які призвели до підняття рівня ґрунтових вод та води у магістральних каналах. Фахівці стверджують, що у березні опади становили майже 62% від щорічної норми.
Чиновники розповіли, що аби впоратися зі стихією, цілодобово працюють 72 насосні станції відкачки, також сформовано 10 аварійних бригад та залучено 31 одиницю техніки.
Як розповіли у репортажі, схожа ситуація останній раз була у 2013 році. Тоді повінь вдалося зупинити. Однак, в 1999 році велика вода накрила кілька областей, зокрема Рівненську, Волинську, Львівську та Закарпатську. У той час, повінь проривала греблі, руйнувала мости та дороги, і людям довелося евакуюватись. Тоді річка затоплювала вулиці та хати місцевих жителів, і їм доводилося підвішувати свої меблі та побутову техніку до стелі, щоб захистити їх від води.
Щоб уникнути повторення подій минулого, у регіоні активно вживаються заходи для укріплення гребель. Крім цього, суха та сонячна погода також може сприяти подоланню водопілля за кілька тижнів, як кажуть деякі фахівці.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки