MENU

В Німеччині зупинили три останні АЕС: Баварія вимагає негайно знову підключити їх до мережі

1037 0

В Німеччині зупинили три останні АЕС: Баварія вимагає негайно знову підключити їх до мережі

Майже дві третини німців не підтримують закриття атомних електростанцій в країні.

Три останні АЕС в Німеччині – "Ізар-2", "Неккарвестхайм-2" та "Емсланд" – відключили від енергомережі. Як повідомляє DW, станція "Неккарвестхайм-2" у федеральній землі Баден-Вюртемберг була відключена від електромережі останньої. Це сталося о 23:59 за місцевим часом 15 квітня (0:59 16 квітня за Києвом), інформує UAINFO.org.

"Ризики атомної енергетики не піддаються контролю, тому відмова від неї робить нашу країну більш безпечною і дозволяє уникнути подальшого накопичення ядерних відходів", - заявила міністр з питань навколишнього середовища ФРН Штеффі Лемке.

Майже дві третини німців не підтримують закриття останніх атомних електростанцій у Німеччині. 32 відсотки респондентів, опитаних соціологічним інститутом YouGov, виступають за продовження експлуатації АЕС на обмежений термін, а ще 33 відсотки - навіть на необмежений термін. Лише 26 відсотків респондентів вважають правильним негайне відключення АЕС, що залишилися в Німеччині.

Читайте також: "Буде другий Чорнобиль": атомники розповіли, як Росія наближує катастрофу на ЗАЕС

"Ми працюємо відповідно до букви закону, і тут однозначно продовження роботи реактора з 16 квітня було б кримінальним злочином", - сказав Герріт Ніхаус, голова робочої групи з нагляду за АЕС при Міністерстві навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН.

Асоціація KernD, що представляє інтереси компаній з розвитку ядерних технологій в Німеччині, заявила, що остаточне прощання з атомною енергетикою - це невдала ідея. 

"Рішення про зупинку трьох функціонуючих енергоблоків АЕС, що виробляють малі обсяги парникових газів, незрозуміле. Якщо розглядати в сукупності питання надійності поставок електроенергії, захисту навколишнього середовища і клімату, а також конкурентоспроможність, то більша кількість атомної енергії має більше сенсу, ніж її відсутність", - вважають в KernD.

Нагадаємо, у 2011 році на той момент канцлер Німеччини Ангела Меркель ухвалила рішення щодо відмови від АЕС після аварії на АЕС "Фукусіма-1" в Японії. Урядова коаліція погодилася дотримуватися плану поступової відмови Німеччини від ядерної енергетики, ухваленого в 2011 році. Останні станції мали відключити до 1 січня 2023 року, але терміни експлуатації продовжили до 15 квітня через енергокризу.

Читайте також: Галущенко про захоплення росіянами ЗАЕС: Ми були за крок від катастрофи, яку можна порівняти із Фукусімою

І от, як повідомляє Bild, Баварія вже просить федеральний уряд дозволити тимчасову експлуатацію атомних електростанцій під відповідальність земель. Таку заяву зробив прем'єр-міністр німецької землі Баварія Маркус Зедер,

"Баварія вимагає, щоб федеральний уряд взяв на себе відповідальність за безперервну роботу ядерної енергетики. Поки криза не закінчилася і перехід на відновлювані джерела енергії не увінчався успіхом, ми маємо використовувати всі види енергії до кінця десятиліття", – заявив Зедер.

Він підкреслив, що Баварія готова взяти на себе відповідальність за експлуатацію місцевої АЕС "Ізар-2", а також прагне спільно з іншими країнами побудувати власний дослідницький реактор.

"Федеральний уряд має негайно представити план дій у надзвичайних ситуаціях для негайної реактивації трьох атомних електростанцій. Той, хто, подібно до "світлофорної коаліції", сподівається, що наступна зима буде такою ж м'якою, як і попередня, діє вкрай наївно і недбало для такої індустріальної країни, як Німеччина", – додав Зедер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини