Від тижня до шести місяців: експерт пояснив, що впливає на поставку F-16 Україні
Для якісного захисту неба над Україною необхідні винищувачі F-16. Технічно, якщо буде прийнято відповідне рішення, знадобиться лише тиждень для поставки літаків з американським екіпажем.
Щодо вже переданих нам МіГів, то вони не змінять кардинально ситуацію. Про це УНІАН розповів військовий експерт Роман Світан, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Яким би був повітряний двобій F-16 і Су-35: топ-пілот США пояснив тактику РФ "на пальцях". ВІДЕО
"МіГи нам передала Словаччина, і Польща частину поставила. Залишилися МіГи, які були передані свого часу Німеччиною полякам, тому вони повинні запросити дозвіл про передачу. Я думаю, це питання буде вирішено. Вони не вирішать питання в повітрі, навіть якщо вони всі будуть передані. Вони не відновлять наші втрати за минулий рік, тобто сам по собі МіГ-29 з минулого тисячоліття. Потрібні F-16. Якби Шмигаль замість двох наклейок (мова йде про емоджі на літаку, яким Денис Шмигаль прибув до США – ред.) привіз пару F-16, то це було, звичайно, краще", - зазначив Роман Світан.
За його словами, пара літаків F-16 з ракетами, які можуть діставати на 150-180 кілометрів, відігнали б російські літаки. При цьому він вказав, що для підготовки українського екіпажу для F-16 потрібно 3-6 місяців, але технічно, якщо буде прийнято рішення, то на передачу винищувачів потрібно тиждень
Читайте також: У Повітряних силах назвали нову загрозу для України і пояснили, чому ЗСУ так потрібні F-16
"Технічно ми можемо отримати їх через тиждень, якщо сьогодні буде прийнято політичне рішення, але з американськими льотчиками та техніками, які можуть укласти контракти з ЗСУ і потрапити в Інтернаціональний легіон. Там більше тисячі осіб служить в такому режимі, тому вони можуть одразу виконувати бойові завдання на літаках. Якщо ж рішення буде прийнято працювати нашими пілотами, то тоді місяці три. Потрібно мінімум 3-6 місяців, щоб перевчити льотний склад на виконання бойових завдань на F-16", - підсумував експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки