Останнє місто римської Великобританії: відновлено стародавні ворота віком 2 тис. років
Фото: Jim Holden / English Heritage Річборо — ворота до Британії, місце, де римляни висадилися в 43 році нашої ери, і де на початку п'ятого століття залишилися останні залишки римської військової могутності
Римляни називали його Rutupiae, але для них це було більше, ніж просто місто. Річборо — ворота до Британії, місце, де римляни висадилися в 43 році нашої ери, і де на початку п'ятого століття залишилися останні залишки римської військової могутності.
За 360-370 років римської окупації Річборо перетворився зі швидко збудованого плацдарму на успішне портове місто, а потім знову на фортецю. Зараз Англійська спадщина вдихнула нове життя в це місце, реконструювавши й переосмисливши його для того, щоб відвідувачі могли відчути чимало прошарків римської присутності, пише the Telegraph, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
Читайте також: У вічній мерзлоті Канади знайшли 30 000-річну мумію невідомого звіра: вчені з'ясували, хто це. ФОТО
Провідний історик Англійської спадщини Пол Паттисон проводить через оборонні рови і через пролом у неймовірній фортечній стіні третього століття, яка сягає дев'яти метрів у своєму найвищому місці, прикрашена червоною римською плиткою і коричневою та білою цеглою, що чергуються.
Відомо, що маршрут Ватлінг-стріт це одна з перших римських доріг у Британії, яка вела з Річборо до Кентербері, Лондона та Вроксетера у Шропширі.
Відомо, що маршрут Ватлінг-стріт це одна з перших римських доріг у Британії, яка вела з Річборо до Кентербері, Лондона та Вроксетера у Шропширі. Фото: Juliet Rix
Використовуючи інформацію з розкопок 1920-х років і невеликого дослідження 2020 року, а також документальні свідчення і зображення колони Траяна в Римі, ворота і вежа побудували з використанням римських теслярських технік і залізних цвяхів ручної роботи, щоб якомога точніше відтворити те, що колись стояло на цьому місці.
Читайте також: Моторошний ритуал. У Єгипті знайшли яму з відрубаними руками
На сході лінія дерев позначає те місце, де колись було узбережжя, коли зводили форт. Сьогодні море видніється лише на відстані 3 км. На півночі римляни теж могли бачити воду — Ванцумський морський канал (Wantsum Channel) (зараз це лише частина річки Стур), ідеальний сховок для завойовницького флоту імператора Клавдія.
У центрі — великий хрест у формі піднятої землі, що колись був доріжкою під чотириколонною монументальною аркою, однією з найбільших у всій Римській імперії. Побудована між 85 і 150 роками нашої ери, її облицювали високоякісним каррарським мармуром, статуями і рельєфами. На той час Рутупія (Rutupiae) перетворилася на жвавий центр міжнародної торгівлі, що славився найкращими устрицями в імперії.
Нижче можна зустріти руїни довгих прямокутних форм військових складів першого століття, затишні кімнати у внутрішньому дворику будинку мансіо, басейн і кахельну систему водопостачання сусідньої лазні четвертого століття. Кожна будівля має нову інформаційну табличку зі стислим описом і фотографією того, як вона виглядала спочатку.
У четвертому столітті в Річборо знову панували військові, місто було частково розчищене, щоб звільнити частину для масивного Саксонського берегового форту. Торгівля, ймовірно, перемістилася в Дувр і Лондон, але будинки і магазини залишилися тут, як і амфітеатр, один з 14 відомих у римській Британії.
Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан
Річборо залишався римським, навіть коли більша частина Британії втратила зв'язок з імперією на початку п'ятого століття. Це було останнє відоме місце в Британії, куди офіційно надходили римські монети. Зокрема, тут знайшли 56 000 монет, кілька з яких виставили в новому музеї. Торговці піском продовжували використовувати Річборо як порт ще в п'ятому столітті, як і саксонці, коли вони почали селитися в Кенті.
Згодом сакси заснували тут свої поселення, і Річборо занепав. Однак місто використовували як місце висадки для різних вторгнень, зокрема данців і норманів.
У 19 столітті археологи почали досліджувати цю територію і виявили багато римських артефактів та руїн, частина з яких зараз виставлена в музеї. Під час розкопок знайшли великий військовий табір, цивільне поселення і храм, присвячений богу Нептуну.
Під час розкопок знайшли великий військовий табір, цивільне поселення і храм, присвячений богу Нептуну
Сьогодні Річборо є популярним туристичним місцем і важливим джерелом для розуміння римської Британії. Відвідувачі можуть оглянути руїни укріплень, амфітеатру і храму, а також ознайомитися з великою колекцією артефактів того часу.
На додаток до свого історичного значення, Річборо також є місцем великої природної краси, з якого відкривається приголомшливий вид на Ла-Манш і навколишню сільську місцевість.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки