Учені наблизилися до розгадки секрету корабля легендарного пірата Чорної Бороди
Легендарний пірат Едвард Тіч на прізвисько Чорна Борода лишив по собі ефектний образ, масу цікавих історичних фактів та карколомну загадку свого корабля. Річ у тому, що біля уламків вітрильника "Помста королеви Анни" археологи виявили велику кількість шматків вугілля. Але на момент загибелі судна у 1718 році його не видобували у Північній Америці і потреба у його широкому використанні також ще не виникла.
Втім, як пише видання IFL Science, схоже вчені змогли знайти ключик до цієї таємниці. Вони змогли пояснити дивний анахронізм, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Пінас завдовжки 31,4 метри був спущений на воду на початку 18 століття. Спочатку він належав французькому каперу Рене Дюге-Труену і призначався для перевезення рабів. Але наприкінці листопада 1717 року поблизу карибського острова Сент-Вінсент його захопив Тіч, зробивши його флагманом свого піратського флоту. Тоді ж він перейменував вітрильник на "Помсту королеви Анни". На борту судна перебувало до 400 людей, які пересувались Карибським морем і добували скарби усіма типовими для піратів способами.
Загинула "Помста королеви Анни" у червні 1718 році, сівши на мілину поблизу затоки Бофорт, це сучасний штат Північна Кароліна. Уламки судна вдалось знайти у 1996 році. На місці загибелі пінаса було знайдено деякі скарби Чорної Бороди, зокрема золото, паперові документи, ртуть, вироби з латуні, скляні намисто, тощо. Несподіванкою для істориків стали розкидані повсюди довкола остову корабля сотні шматків вугілля.
Читайте також: Моторошний ритуал. У Єгипті знайшли яму з відрубаними руками
Втім, як відомо, видобувати вугілля в Америці стали тільки у 1870 роках. Тоді у ньому виникла необхідність, адже з’явився паровий двигун, який працював на такому виді палива. Зокрема його використовували і на кораблях.
"В умовах 19 або 20 століття найпростішим поясненням джерела обох типів вугілля могли бути Аппалачі, але видобутку там не існувало в період, який ми розглядаємо. Крім того, європейські поселенці не виявили антрацит у Пенсильванії, можливо, наприкінці 1760-х років, а справжній законний видобуток корисних копалин не вівся до 1800-х років", — пояснив суть анахронізму Джеймс Хауер, автор дослідження, провідний науковий співробітник і професор-дослідник Центру прикладних досліджень енергетики Університету Кентуккі.
Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан
Пізніші пошуки показали, що підняте з морського дня біля корабля Чорної Бороди вугілля датується значно пізнішим часом, ніж роки життя легендарного пірата. Тож вчені припустили, що йдеться про просту випадковість.
Уламки корабля виявили біля берегів форту Мейкон, який пізніше став ключовою гаванню та заправною станцією для вугілля. Сталося це під час Громадянської війни у США після того, як війська Союзу захопили форт 26 квітня 1862 року. Протягом наступних двох років 421 судно здійснило до міста майже 500 рейсів, щоби отримати вугілля. Вчені припускають, що деякі з кораблів могли скинути частину свого вантажу за борт. А згодом припливні течії, урагани та морські хвилі зібрали їх довкола місця загибелі "Помсти королеви Анни".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки