MENU

Яким країнам загрожує пекельна спека: вчені винесли вирок

13517 0

Яким країнам загрожує пекельна спека: вчені винесли вирок

Щороку вчені фіксують нові і нові температурні рекорди, а чи не кожен наступний рік стає найбільш спекотним в історії кліматичних спостережень. Екологи б’ють на сполох, а кліматологи складають апокаліптичні прогнози. Зокрема вираховують, які країни світу постраждають від глобального потепління найбільше.

Так журнал Nature опублікував висновки команди дослідників з університету Бристоля, які вивчали, які регіони підготовлені до наслідків високих температур найгірше і, відповідно, можуть постраждати сильніше за інші. Згідно з їхніми висновками, екстремальна спека у поєднанні із неблагополучною соціально-економічною обстановкою найбільше вдарить по Афганістану, Центральній Америці та Папуа-Новій Гвінеї, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

За даними вчених, наразі ці регіони ще не зазнали впливу потужних хвиль спеки і не встигли запровадити адаптаційні заходи. В усьому світі їх як правило запроваджують не до, а після події. У вказаних регіонах також помітний вплив справляє зростання кількості населення, обмежений доступ до медичного обслуговування та специфіка енергозабезпечення.

Читайте також: Рятуватися від глобального потепління вже пізно: вчені б'ють на сполох

Складною називають ситуацію також у Центральній Європі та Пекіні. Це густонаселені райони, де в разі настання рекордних температур під загрозою опиняться мільйони людей. Місцевих політиків закликають уже зараз почати працювати над планом дій на випадок кліматичної надзвичайної ситуації. Зокрема розробити заходи для зменшення смертності серед вразливих категорій населення та зниження шкоди від екстремальних температур.

За словами провідного автора дослідження, кліматолога Віккі Томпсон з Інституту Кебот, Брістоль – установи, що займається дослідженнями довкілля, хвилі спеки трапляються у світі все частіше. Саме тому людству необхідно краще підготуватись до них. Саме тому дослідники зараз визначають точки найвищого ризику.

Щоби скласти свій прогноз, вчені скористались статистикою екстремальних значень — методом оцінки періодів повторюваності рідкісних подій. Також вони використали великі масиви даних, отриманих від спостережень та кліматичних моделей. Таким чином були визначені регіони світу, де з великою ймовірністю будуть побиті температурні рекорди. Відповідно, люди у цих регіонах перебувають у найбільшій небезпеці.

Читайте також: Тонуть. Частина США та Мексика йдуть під воду стрімкими темпами – вчені

Разом з тим, вчені попередили, що непередбачувані екстремальні хвилі спеки в реальності можуть траплятись будь-де. Наразі спостереження вказують, що малоймовірні за попередніми прогнозами рекорди температури уже було встановлені практично у третині вивчених регіонів (31%). Приклад – хвиля спеки, яка трапилась у Західній та Північній Америці у 2021 році.

Наразі вчені вказують на те, що викликана людською діяльністю зміна клімату призвела до збільшення частоти, інтенсивності та тривалості хвиль спеки. Потенційно вони можуть призводити до десятків тисяч людських смертей. Вказане дослідження має на меті допомогти місцевій владі визначити пріоритетність пом’якшення наслідків у найбільш вразливих регіонах.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини