NASA показало відео з чорними дірами, від якого стає моторошно: на їхньому тлі Сонце лише піщинка
NASA опублікувало неймовірне відео про чорні діри, від якого стає по справжньому моторошно. На ньому показують порівняння Сонця – найважчого об'єкта, який люди бачили на власні очі – з масивними чорними дірами, розміри яких просто складно збагнути, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Анімація опублікована на каналі космічного агентства у Youtube. Попри те, що відео досить красномовне, усвідомити те, наскільки масивними є чорні діри надзвичайно складно зважаючи на те, що наше Сонце на багато порядків легше за найменшу з чорних дір у космосі.
"Анімація показує 10 надмасивних чорних дір, які займають центральне місце у своїх галактиках, включаючи Чумацький Шлях і M87, у масштабі за розмірами їхніх тіней. Починаючи з Сонця, камера поступово віддаляється, щоб порівняти дедалі більші чорні діри з різними структурами нашої Сонячної системи", – йдеться у підписі до відео.
Читайте також: Знайдено зірку, на якій відбуваються небачені раніше спалахи, здатні знищити життя на інших планетах
Вважається, що первинні чорні діри утворилися в ранньому всесвіті, невдовзі після Великого вибуху. Згодом також виникали зоряні чорні діри, які, як можна здогадатися з їх назви, формуються, коли центр надмасивної зорі колапсує всередину себе. Таки колапс спричиняє наднову – потужний вибух, який викидає частину зорі в космос.
Надмасивні чорні діри, як вважають вчені, утворилися одночасно з галактикою, в якій вони знаходяться і їх розмір прямо пов'язаний із розміром та масою галактики.
Наше Сонце також зоря, але його маси недостатньо для того, щоб світило перетворилося на чорну діру. Для цього Сонце мало б бути у 3-10 разів більшої власної маси.
З цього вчені роблять висновок, що навіть найменша чорна діра у космосі, яку людство зможе знайти, буде у 3-10 разів більша за наше Сонце.
Для тих, хто любить статистику, цікавий факт для розуміння того, наскільки великим є Сонце. Юпітер – найбільша планета нашої Сонячної системи – у 317 разів більший за Землю. Однак, якщо порівнювати Юпітер та Сонце, то світило буде у 1047 разів масивнішим. Загалом же, маса Сонця складає 99,86% всієї маси нашої системи.
Але анімація NASA перетворює усю цю статистику на недолугий жарт. Найменша з чорних дір, яка демонструється на відео, має 100 000 мас Сонця. Вона знаходиться в карликовій галактиці J1501.
Читайте також: Вчені розкрили таємницю Марса
Далі йде чорна діра в серці нашої галактики, що називається Стрілець А* і може похвалитися масою 4,3 млн Сонць. Діаметр її тіні приблизно вдвічі менший за діаметр орбіти Меркурія в нашій Сонячній системі.
Наступні – дві гігантські чорні діри в галактиці NGC 7727. Вони розташовані на відстані близько 1600 світлових років одна від одної, одна з них важить 6 млн сонячних мас, а інша – понад 150 млн Сонць.
Далі – чорна діра M87, яка зараз має оновлену масу 5,4 млрд Сонць. Її тінь настільки велика, що навіть променю світла, який рухається зі швидкістю 1 млрд кілометрів на годину, знадобилося б близько двох з половиною днів, щоб перетнути її.
Кожна наступна чорна діра на відео стає все масивнішою й масивнішою, поки все не закінчується у поясі Койпера, де знаходиться найбільша надмасивна чорна діра, відома людству. Тон 618 – це справжнє чудовисько, яке має 66 млрд сонячних мас. Променю світла знадобилися б тижні, щоб перетнути її тінь.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки