Вчені розкрили таємницю Марса
Вчені вперше змогли визначити, з чого складається ядро Марса. Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Science, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
Як повідомляється, розгадати склад ядра допомогли землетруси, які регулярно відбуваються на Марсі.
Згідно з сейсмічними даними, отриманими за допомогою посадкового модуля NASA InSight, який протягом чотирьох років стежив за внутрішньою частиною Червоної планети, центр Марса - це рідкий сплав заліза з напрочуд великою кількістю сірки та кисню.
Читайте також: Чотири добровольці цілий рік проживуть у симуляторі Марса
Це інформація, яка може допомогти вченим краще зрозуміти історію Марса і зрозуміти, чому він відрізняється від Землі: одна планета являє собою посушливий, неживий клубок пилу, а інша пишна й багата рослинністю.
Землетруси - це не просто гуркіт, що свідчить про внутрішню активність будь-якого об'єкта. Тепер у вчених є технологія, що дозволяє використовувати їх як свого роду акустичний рентгенівський знімок. Вони поширюються назовні, "стрибаючи" всередині планети, місяця або зірки, перш ніж затихнути. Те, як вони проходять і відбиваються від певних матеріалів, дозволяє вченим створювати карти внутрішнього складу цих тіл.
Читайте також: Енергію для баз на Марсі зможуть постачати вітрогенератори
Ядро Марса повністю рідке. Близько п'ятої частини його ваги складають легкі елементи, переважно сірка, з меншою кількістю кисню, вуглецю та водню.
Це означає, що ядро менш щільне і більш стиснуте, ніж ядро Землі, що може допомогти вченим краще зрозуміти відмінності між двома планетами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки