MENU

Сонце змінило колір і форму? Яку таємницю дізналися вчені

1311 0

Сонце змінило колір і форму? Яку таємницю дізналися вчені

Соцмережами шириться нова тривожна теорія – окремі користувачі стверджують, що Сонце, від якого залежить життя на нашій планеті, останніми роками змінилось. Буцімто воно змінило колір світла з жовтуватого на білий, а деяким навіть здається, що і форма нашої зірки стала дещо інакшою.

Видання IFL Science розбиралось у витоках цієї теорії. А також звернулось до фахівців за поясненням, чому вона могла виникнути, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Деякі користувачі більш старшого віку у соцмережах почали розповідати, що зі своїх юних років пам’ятають сонячне світло жовтуватим. Тепер же всі спроби сфотографувати чи якимось іншим чином зафіксувати його світло приводять їх до того, що вони бачать його білим. Особливо конспірологічно налаштовані люди навіть вигадують цьому страхітливі пояснення, як то навмисне розпилення в атмосфері хімічних речовин (хімтрейли), які би блокували сонячні промені.

Читайте також: NASA показало відео з чорними дірами, від якого стає моторошно: на їхньому тлі Сонце лише піщинка

Найпростіше і разом з тим обґрунтоване пояснення поширив у своєму Twitter-акаунті на понад 5 мільйонів підписників американський астронавт Скот Келлі. Він підтвердив, що жовтуватим сонячне світло може робити земна атмосфера, яка дещо викривлює його спектр. Якщо піднятись за її межі, світило виглядає білим.

Наукове пояснення цього таке: світло, яке випромінює Сонце, містить усі довжини хвиль, включно з усіма кольорами видимого спектра. Людським оком таке світіння сприймається як біле. А от під дією газів земної атмосфери світло синього спектра розсіюється ефективніше, ніж червоне. Такий дисбаланс створює ілюзію, що Сонце світиться жовтуватим. Найбільше ці ефекти помітні на світанку та заході, коли сонячним променям доводиться долати найбільшу відстань крізь атмосферу. Саме у ці хвилини вони стають золотистими, а то й червонястими.

І навпаки, у полуденний час, коли світило перебуває прямо у нас над головами, воно здається білішим. Все через те, що за такого положення промені розсіюються через найменший шар атмосфери перш ніж досягти наших очей.

Читайте також: Знайдено зірку, на якій відбуваються небачені раніше спалахи, здатні знищити життя на інших планетах

Існує також психологічне пояснення такої ілюзії. Враження, що Сонце раніше світило жовтим, може бути викликане ностальгією, тенденцією згадувати гарний захід сонця, коли можна розслаблено милуватись цим явищем. Тоді як у звичайний день ми як правило занадто зайняті, щоби звертати увагу на такі речі, як колір світла.

Ну і нарешті, щоби збити шукачів прихованої істини з пантелику, особливо педантичні фізики можуть сказати, що насправді наше Сонце світить не жовтим, не білим, а зеленим. Зірка насправді випромінює енергію на всіх довжинах хвиль, від радіо до гамма-випромінювання. Але, як пояснило NASA перед затемненням 2017 року, воно випромінює більшу частину своєї енергії на частоті близько 500 нм, що близько до діапазону синьо-зеленого світла. Втім, для людського ока цей ефект повністю нівелюється присутністю випромінювання усіх довжин хвиль, які роблять сонячне світло білим.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини