Тепер не сховатися: учені навчилися виявляти ДНК людини з піску та повітря
Міжнародна група дослідників знайшла спосіб виявити сліди людини в тих місцях, які раніше були недоступними для експертизи: океанічній воді, піску, повітрі, вічній мерзлоті.
Масштабне дослідження, проведене вченими з Великої Британії, США та Бельгії, було спрямоване на пошук зниклих безвісти, допомогу в судово-медичних розслідуваннях для розкриття злочинів, виявлення місць археологічного значення та для моніторингу стану здоров’я за допомогою ДНК, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua
Результати виявилися блискучими — за допомогою сучасних методів вдалося отримати і проаналізувати зразки, які раніше вважалися недоступними для експертизи.
Але це вже викликало гострі дискусії про збереження конфіденційності.
Можливість отримати ДНК людини з навколишнього середовища може мати низку непередбачуваних наслідків — як ненавмисних, так і зловмисних. До них належать порушення конфіденційності, відстеження місця розташування, збір даних і генетичне спостереження за окремими особами або групами. Це може призвести до етичних перешкод для схвалення використання методик.
«Важливо зберегти людську автономію, гідність і право на самовизначення щодо особистих даних. Це складно, якщо ви не можете запитати дозволу в тих, чия ДНК може бути зібрана в навколишньому середовищі, тому що, ймовірно, немає способу уникнути втрати ДНК у навколишнє середовище через шкіру, волосся і дихання», — каже Маттіас Вінрот, старший науковий співробітник, що вивчає соціальні та етичні аспекти генетики в галузі судової експертизи в Університеті Нортумбрії у Великій Британії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки