Коли люди вперше почали цілуватись: вчені зробили відкриття
Науковці вважають, що перший відомий у світі поцілунок стався 4500 років тому на Близькому сході. Про це свідчать дослідження стародавніх текстів, які вдалось розшифрувати вченим. Раніше вважалось, що вперше люди поцілувались 3500 років тому.
Про це пише dailymail.co.uk.
Експерт з давньої Месопотамії з Копенгагенського університету, доктор Троельс Панк Арболл і біологиня з Оксфордського університету, докторка Софі Лунд Расмуссен опублікували нове дослідження, в якому йдеться про те, що перші відомі поцілунки могли виникнути у Месопотамії - на території сучасних Іраку та Сирії. Їм вдалось розшифрувати тексти на глиняних табличках, написаних давньою шумерською мовою.
Поцілунки були описані в стародавніх месопотамських текстах, починаючи з 2500 року до н.е. Проте науковці наголошують, що ймовірно люди з інших регіонів також могли цілуватися.
Науковці наголошують, що цілуються також бонобо, щоб визначити, наскільки здоровим є партнер. Це вони визначають тим, чи не має він неприємного запаху з рота.
"Поцілунки - це те, що ми сприймаємо як належне, і здається, що вони завжди були поруч, але вони повинні були десь початися, і ми вважаємо, що вони старші, ніж вважалося раніше. Докази наших найближчих родичів, бонобо та шимпанзе, свідчать про те, що ми робимо це, щоб створити відчуття близькості та зв'язку у наших стосунках. Але це також може допомогти нам оцінити потенційного партнера, адже неприємний запах з рота свідчить про те, що з ним щось не так, і він може бути нездоровим", - каже докторка Софі Лунд Расмуссен.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки