MENU

Як розвивається дистанційна та онлайн-освіта в Україні

134 0

Потреби людства визначаються його можливостями. Чим далі заводить нас технічний прогрес, тим простішого життя нам хочеться. На жаль, останніми роками потреби визначалися скоріше терміновою необхідністю. Проте факт залишається фактом: люди все частіше навчаються дистанційно. Курси, тренінги, семінари, шкільна освіта – сучасні організатори надають перевагу саме віддаленому формату. У цій статті я розповім про дистанційну та онлайн-освіту. У чому їх різниця та в якому напрямі зараз розвивається шкільне навчання в Україні?

Як розвивається дистанційна та онлайн-освіта в Україні

Чому все більше батьків відмовляються від звичайних шкіл?

Звичайні школи – це зовсім не про рівень елітності школи, ні. Таким словосполученням я називаю формат школи, який вже багато-багато років існує без суттєвих змін.

1. Нераціональний розклад уроків.

Діти не можуть тримати себе в розумовому тонусі, коли з восьмої ранку до четвертої години дня вони мають навчатися з мінімальними перервами. Таке навчання видається дуже неефективним. Бо як ще пояснити той факт, що попри таке шкільне навантаження майже всі діти все одно постійно відвідують репетиторів?

2. Застарілі підходи та методики навчання.

У більшості шкіл викладання жодним чином не відрізняється від того, як навчали школярів років 50 тому. Звичайно, таким застарілим способом важко виростити нове покоління сучасних лідерів.

3. Оцінки сприймаються серйозніше за знання.

Знов-таки застарілий підхід, коли обгортка цінується набагато більше за суть.

Додайте до цього ще й те, що останній час показав неспроможність шкіл гарантувати учням достатню безпеку.Саме через ці причини (при чому це далеко не вичерпний перелік) батьки почали звертатися до такого новітнього тренду, як школа онлайн.

Дистанційна чи онлайн-освіта?

Останнім часом в Україні з’явилися десятки (якщо не сотні) різних дистанційних та онлайн-шкіл, які прагнуть допомогти нашій шкільній освіті впоратися з кризою ідей та методик навчання. Щоправда, між дистанційною та онлайн-освітою є суттєві відмінності. Мені видається, що онлайн-школа – це перехідний етап. Вона задоволила потреби в зручності та безпеці:

  • можна навчатися звідусіль, де є інтернет-зв’язок;

  • не потрібно тягати купу підручників;

  • онлайн-заняття за розкладом у режимі реального часу.

Наступним (на цей момент найбільш просунутим) етапом розвитку шкільної освіти стала дистанційна школа. Вона запропонувала додаткові переваги віддаленого навчання та підходи до його якості:

  • дуже ґрунтовний підхід до створення навчальних матеріалів та уроків;

  • діти не прив’язані до розкладу занять, а передивляються уроки тоді, коли їм зручно (оскільки заняття тут – це не онлайн-сесія зі вчителем, а автономний освітній продукт).

Складається враження, що дистанційна освіта є більш збалансованою та такою, що відповідає потребам сучасної дитини.

Найбільша дистанційна школа в країні.

Якщо вас раптом зацікавила тема дистанційної освіти, не можу залишити читачів і читачок без рекомендації. Як людина, що цікавиться українською освітою, можу порадити дистанційну школу «Оптіма». Цей навчальний заклад акумулював весь історичний досвід української освіти, помножив його на сучасні методики та отримав тисячі задоволених дітей та батьків. Серед особливостей роботи школи (крім вже зазначених переваг дистанційного навчання) можна виокремити:

  1. багатофункціональну інтерактивну навчальну платформу (до речі, можна отримати двотижневий демодоступ до неї, щоб учень чи учениця зрозуміли, як побудований навчальний процес);

  2. індивідуальний підхід і постійний зв’язок вчителів з дітьми;

  3. ефективні, яскраві, цікаві інтерактивні заняття (з фрагментами уроків можна ознайомитися на сайті школи).

Дистанційне та онлайн-навчання в Україні, без сумнівів, перебудували систему освіти, зробили її більш варіативною та якісною. Але пам’ятайте, що вибір правильної школи залежить суто від вас і від вашої дитини. Слухайте лише себе та свої відчуття! Адже освіта дитини – це надважливо!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини