MENU

Довкола Землі можуть кружляти "міжзоряні загарбники", які застрягли у пастці – вчені

2619 0

Довкола Землі можуть кружляти "міжзоряні загарбники", які застрягли у пастці – вчені

На орбіті Землі, захоплені у пастку гравітації, можуть перебувати уламки з чужих зоряних систем, які потрапили в Сонячну систему завдяки гравітаційному тяжінню Юпітера. Не виключено, що таким самим чином в нашу систему може потрапити й об'єкти створені інопланетянами.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому на сайті препринтів arXiv. Співавтором дослідження виступив професор фізики Гарвардського університету Аві Лоеб, який раніше уже робив сміливі припущення про зонди, завдяки яким інопланетяни вивчають Землю, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Автори дослідження припускають, що об'єкти з інших зоряних систем можуть потрапляти в нашу Сонячну систему, пролітаючи повз Юпітер. Під час такого прольоту вони потрапляють в гравітаційну пастку газового гіганта і далі можуть на мільйони років застрягнути на орбіті довкола Сонця, або стати навколоземними об'єктами.

Читайте також: Вчені з’ясували, скільки населених планет може бути в нашій галактиці

При цьому ці об'єкти є надто малими, аби їх можна було виявити за допомогою сучасних телескопів.

Дослідники називають таких космічних "прибульців" міжзоряними загарбниками. Як припускається, це можуть бути крижані породи, що були викинутих зі своїх рідних зоряних систем.

Лоеб та його колеги також не відкидають думку про те, що серед таких об'єктів можуть бути й ті, що створені інопланетним розумом.

Одним із таких міжпланетних загарбників, як уже раніше припускав Лоеб, був сигароподібний об'єкт під назвою Оумуамуа, який 2017 року несподівано опинився у нашій Сонячній системі.

Космічний об'єкт Оумуамуа в уявленні художника

Оумуамуа був настільки несхожим на раніше відомі науковцям астероїди чи комети з Сонячної системи, що вони припустили можливість того, що це був не природній об'єкт. Згодом вдалося встановити, що Оумуамуа мільйони років перебував в нашій галактиці Чумацький Шлях перш ніж увірвався а Сонячну систему.

Згодом було виявлено ще один об'єкт-гість у нашій системі. Це була куля льоду і пилу розміром з Ейфелеву вежу, яка отримала назву комета Борисова.

Ні Оумуамуа, ні комета Борисова не потрапили під вплив гравітації Сонця, тож з часом можуть покинути межі нашої системи. Зокрема, Оумуамуа уже знаходиться за орбітою Нептуна, прямуючи на вихід.

Читайте також: Рік триває чотири дні: вчені виявили рідкісну екзопланету

У новому дослідженні вчені також провели моделювання ймовірності того, що такі інопланетні загарбники можуть потрапити в гравітаційну пастку Землі. Виявилося, що такий сценарій цілком можливий, хоч і можливості Землі складно порівнювати з Юпітером, який збирає навколо себе майже усіх міжзоряних гостей.

Як пише LiveScience, Лоеб пояснив, що, хоча команда не висуває теоретичних припущень про існування міжзоряних об'єктів, що обертаються навколо Землі, астрономи повинні продовжувати перевіряти таку можливість.

Вчені переконані, що вивчення таких об'єктів дозволить людству зрозуміти, як формуються далекі зоряні системи, а якщо в гравітаційну пастку потрапить позаземна технологія, відкриття буде ща більш вагомим.

"Міжзоряні об'єкти походять з-поза меж Сонячної системи і потенційно можуть бути технологічними за походженням, подібно до п'яти міжзоряних зондів, запущених людством … Якщо (об'єкти. – Ред.) мають штучне походження ... вони можуть розповісти нам про позаземні технологічні цивілізації", – наголосив Лоеб.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини