Секретний російський супутник розпався на орбіті, утворивши хмару уламків
Секретний російський супутник розпався на частини на початку січня, утворивши хмару уламків, яка залишатиметься ще на деякий час на орбіті Землі. За даними Космічних військ США, супутник "Космос-2499" розпався в ніч проти 3 січня, повідомляє Space.com, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.
Внаслідок події утворилося не менше 85 уламків, які можна відстежити. Ця хмара космічного сміття знаходиться на висоті близько 1169 км від Землі. Це так високо, що потрібно близько 100 років на те, щоб вони увійшли в атмосферу планети.
Причини аварії супутника не називаються. Водночас це не єдина загадка, яка супроводжує супутник. За даними Анатолія Зака з RussianSpaceWeb.com, супутник був запущений на навколоземну орбіту в травні 2014 року на російській ракеті "Рокот" разом з трьома військовими супутниками зв'язку "Роднік".
При цьому спочатку апарат не був включений в маніфест запуску. Американські системи стеження спочатку занесли його у каталог як уламок під назвою «Об'єкт E». Але потім «уламки» почали здійснювати маневри, мабуть, наближаючись до розгінного блоку «Рокота» «Бріз-М».
«До кінця жовтня [2014] США офіційно перекласифікували "Об'єкт E" як «корисне навантаження» замість «фрагменту» і, нарешті, внесли його в каталог як «Космос 2499». Військові США перевіряли орбітальні параметри таємничого супутника три чи чотири рази на день!», — написав Зак.
Аналіз орбітального руху показав, що "Космос" підійшов на відстань 0,76 кілометра до "Бріз-М" 9 листопада 2014 року. Потім апарат віддалився, але пізніше підійшов до розгінного блоку ще ближче на відстань 0,53 кілометра.
Через це з'явилося припущення, що «Космос-2499» та схожий на нього «Космос-2491», які були запущені на навколоземну орбіту у грудні 2013 року, тестують технологію, яка дозволяє космічним апаратам переслідувати та, можливо, навіть виводити з ладу інші супутники.
Тодішній голова "Роскосмосу" Олєг Остапєнко дав прес-конференцію, на якій спростував ці чутки. За його словами, супутники були розроблені у співпраці з Російською академією наук та використовувалися для мирних цілей, у тому числі для невстановлених наукових досліджень навчальними закладами. Остапєнко заявив, що «супутники виконали свою місію», але в чому вона полягала, не розповів.
Незважаючи на ці запевнення, «Космос» залишався активним ще протягом кількох років. Зокрема, він здійснив маневри у 2017 році. Тепер же супутник завдовжки близько 0,3 метра "помер".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки