Україна шукає способи евакуювати жителів окупованого берега Херсонської області – МВС
На території Херсонської області підтоплено 29 населених пунктів, з них 10 — на тимчасово окупованій території (Фото:пресслужба МВС)
Українська влада шукає способи евакуювати жителів затоплених регіонів окупованої частини Херсонської області після підриву росіянами Каховської ГЕС.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
За його даними, на території Херсонської області підтоплено 29 населених пунктів, із них 10 — на тимчасово окупованій території.
«І ми зараз шукаємо можливі шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян, які перебувають на лівому березі Дніпра, які були кинуті росіянами напризволяще», — сказав він.
Читайте також: Окупанти замінували Каховську ГЕС відразу після захоплення, підірвати її наказав Путін – представник ГУР
Клименко зазначив, що вже вдалося евакуювати на правому березі 1 854 людей і роботи з евакуації тривають. Служби допомагають вивозити не тільки людей, а й домашніх тварин. Після цього постраждалих доставляють до пунктів надання допомоги.
Рятувальники намагаються проводити роботи максимально швидко. Однак заважає сильна течія, а також обстріли росіян.
Міністр підкреслив, що штаб із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС працюватиме цілодобово, скільки це буде необхідно.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що окупанти повністю провалили евакуацію жителів лівобережжя Херсонської області з підтоплених унаслідок теракту РФ на Каховській ГЕС населених пунктів. Україна звернеться до міжнародних організацій.
Читайте також: Зеленський обговорив з Ердоганом розслідування підриву Каховської ГЕС
У ніч на вівторок, 6 червня, війська РФ підірвали Каховську ГЕС, яку контролюють понад рік.
Зеленський на терміновому засіданні РНБО доручив провести евакуацію з районів ризику і забезпечити питною водою всі міста і села, які отримували воду з Каховського водосховища. Президент також назвав російський теракт на Каховській ГЕС найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки