Вчені відтворили обличчя справжнього гобіта, який жив 60 000 років тому
Фото: Cicero Moraes via Pen News
Вчені змогли реконструювати обличчя Homo floresiensis — вимерлого виду людини, відомої як гобіт.
Про це пише dailymail.co.uk, передає ТСН, інформує UAINFO.org.
Скелет, що належить кам'яному віку, знайдено в печері на острові Флорес, Індонезія, 2003 року.
Фото: Cicero
Багатонаціональна команда використовувала дані, отримані від сучасних людей та шимпанзе, щоб створити схожість.
Бразильський експерт із графіки Цицеро Мораєс, співавтор нового дослідження, описав деякі відмінності між сучасними видами та першими людьми.
Він сказав: "Грубо кажучи, у них, ймовірно, був менш виступаючий ніс, ніж у сучасних чоловіків, область рота була трохи більшою, ніж у нас, і об'єм мозку був значно меншим".
Вони також були набагато меншими зростом.
"Коли череп був представлений публіці 2004 року, фільм "Володар перснів" мав великий успіх. Через те, що зріст Homo floresiensis оцінюється в 1,06 метра, прізвисько гобіт ідеально підходить", - зазначив він.
При відтворенні людських облич за черепами вчені використовують дані живих людей, щоб визначити, наскільки товстою має бути тканина в тому чи іншому місці.
Фото: Cicero Moraes via Pen News
Але реконструкція особи вимерлого людського виду означала, що вченим потрібен новий підхід. Цицеро, який опублікує своє дослідження у журналі 3D-комп'ютерної графіки OrtogOnLineMag, сказав: "Ми зробили дві комп'ютерні томографії — людини та шимпанзе. Потім ми деформували обидва, щоб адаптувати їх до структури черепа Homo floresiensis, та інтерполювали дані, щоб отримати уявлення про те, який вигляд могло б мати його обличчя. Результат був цілком задовільним, оскільки він показав обличчя, наділене елементами, які нагадують нам як сучасних чоловіків, і наших еволюційних предків".
На момент відкриття вважалося, що Homo floresiensis не старше 20 000 років. Однак зараз вважається, що скелету 60 000 років.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки