MENU

"Вишиванка видатних українців та вишиванка, народжена війною": у Києві за ініціативи ГО Міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності" відбулася неймовірна виставка. ФОТО

606 0

У ВРУ з 16 травня по 12 червня 2023 року за ініціативи ГО Міжнародний жіночий рух "За сімейні цінності"  проходила неймовірна виставка: "Вишиванка видатних українців та вишиванка, народжена війною".

Про це йдеться у дописі на офіційній сторінці організації у Facebook, інформує UAINFO.org.

"Сьогодні кожен, хто стає на захист України для нас також видатна особа, ми поруч розмістили військові вишиванки, які з’явилися у часи війни, щоб оберігати наших героїв і допомагти їм на шляху до Перемоги", – розповіла голова Міжнародного жіночого руху "За сімейні цінності" Наталія Федорчук.

Щиро вдячні за спільну роботу на культурному фронті України:

Олександрі Теліженко і всьому колективу TELIZHENKO FASHION HOUSE

- за першу в світі бойову вишиванку, яку кожен захисник може самостійно нашити в окопі;

- за вишиванку, яка стала дарунком легендарному Да Вінчі від побратимів;

- за шеврони - які стали ознакою героїчних підрозділів та інші експонати.

• Maruna by Maria - за вишиванку Валерія Залужного.

Марія, яка колись створила вишиванки для першого українського балу у м. Відень, відтворила для "залізного генерала" візерунок вишиванки свого героїчного дідуся, який пройшов у ній всю Другу світову війну неушкодженим.

• колективу Indposhiv - за військову вишиванку, в якій Президент відкривав Алею сміливості.

• колективу IN-POPIT за створення жіночої військової вишиванки "МІЛІТАРІ", адже поруч із чоловіками на захист України стали тисячі жінок різних мирних професій, освоївши снайперські гвинтівки, бойові дрони, артилерійські установки, танки, системи ППО та інше.

• колективу викладачів та студентів Київського професійного коледжу технологій та дизайну одягу за збереження і популяризацію української культури, відданість справі та створення вишиванки для героїчного підрозділу тероборони «Щит Василькова», який у перші дні війни у нерівному бою зупинив ворога, знищивши ворожий десант.

Спільно с АДЕФ-КНИГА ми розказали історії та показали схеми та відтворені вишиванки Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Степана Бандери, Гетьмана Полуботка, доньки Гетьмана Павла Скоропадського, Марії Максимович, сорочки-льолі з родини Косачів.

Читайте також: "Вишиванка – це наш паспорт". Колекціонер українського одягу – про історію та сьогодення вишитих сорочок 

Якщо ви хочете дізнатися більше про вишиванки видатних українців - зверніть увагу на це видання «Вишиванки видатних українців». Мріємо, щоб воно опинилось у кожній бібліотеці України!

Ми вдячні TELIZHENKO FASHION HOUSE та Maruna by Maria, які погодилися передати вишиванки, які експонувалися на виставці для благодійного аукціону.

Так символічно, що виставка завершилася, і в цей де день ми отримали подяку від наших героїв 36-тої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

Ці прапори від наших героїв тепер із нами у нашому новому культурно-просвітницькому центрі «ЦІННОСТІ» на вул. Володимирській, 69!

Читайте також: "Прадавня грамота і закони предків, втілені у символах", – майстриня Теліженко про український рушник. ВІДЕО 

Читайте також: "Вишитими речами мили машини" – засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк розповіла, як змінилося ставлення до вишитих сорочок

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини