MENU

Путін затвердив денонсацію договору з Україною про Азовське море та Керченську протоку

574 0

Путін затвердив денонсацію договору з Україною про Азовське море та Керченську протоку

Сьогодні, 13 червня, російський диктатор Володимир Путін підписав прийнятий напередодні закон про денонсацію Росією договору з Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченській протоці. Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Закон набирає чинності з дня публікації, інформує UAINFO.org з посиланням на Главком

У супровідних матеріалах пояснюється, що Росія вважає Україну такою, що «втратила статус прибережної держави» щодо акваторій у Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях. Агресор вигадав, що після фейкового референдуму і спроби анексії територій цих областей берега Азовського моря і Керченської протоки нібито стали належати тільки Росії.

Про що була угода?

Нагадаємо, договір з Україною про співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки було підписано 24 грудня 2003 року. У ньому наголошується, що всі питання, що стосуються Азовського моря та Керченської протоки, повинні вирішуватись лише мирними засобами спільно або за згодою Росії та України, а також наголошено на необхідності  збереження Азово-Керченської акваторії як цілісного господарського та природного комплексу, що використовується на користь Росії та України.

Читайте також: Росія пояснила, навіщо вдарила по житловому будинку в Кривому Розі 

Сторони 20 років тому також домовилися про те, що Азовське море та Керченська протока історично є внутрішніми водами РФ та України. Азовське море розмежовується лінією держкордону, а питання, що належать до акваторії Керченської протоки, мають бути врегульовані за згодою між сторонами, йдеться у договорі.

Документ також передбачає, що торгові судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором РФ або України, що експлуатуються з некомерційною метою, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства, а торгові судна під прапорами третіх країн можуть заходити до Азовського моря та проходити через Керченську протоку, якщо прямують до російського чи українського порту або повертаються з нього.

Читайте також: "У всіх містах України не повинно бути світла, води і зв'язку": росіяни зраділи ракетним ударам РФ по Кривому Рогу, де загинули мирні мешканці 

При цьому військові кораблі та інші державні судна третіх країн, що експлуатуються з некомерційною метою, можуть заходити в Азовське море і проходити через Керченську протоку, якщо прямують з візитом або діловим заходом до порту однієї із сторін на її запрошення або за дозволом, який має узгодити інша сторона договору. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Главком


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини