На Херсонщині після підриву Каховської ГЕС виявили холерну й кишкову палички: чим це загрожує
У Херсонській області у воді зафіксували холерну й кишкову палички після підриву військами РФ Каховської гідроелектростанції. Спалахів хвороб поки що немає. Щоб не заразитися, варто вживати лише знезаражену, добре очищену воду, найкраще – бутильовану. Після падіння рівня затоплення колодязями можна буде користуватися лише після того, як їх прочистять і перевірять зразки в лабораторії.
Про це на брифінгові в Military Media Center розповів начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко. Він повідомив, що південь нашої країни зараз під постійним моніторингом, фахівці щодня відбирають проби води, роблять аналізи, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
"Дуже великої забрудненості немає, але вже є кілька випадків виявлення холерної та кишкової паличок. Із нами паралельно робить аналізи санепідемстанція, яка відстежує санепідеміологічну ситуацію, адже затопило дуже багато населених пунктів, надвірних будівель, каналізацій. Ми досліджуємо воду з хімії, а вони – з біології", – сказав Павленко.
В офіційному Telegram-каналі Штабу ліквідації наслідків вибуху Каховської ГЕС також заявили, що спалаху інфекційних хвороб станом на 13 травня не сталося. "Однак фахівці наголошують на важливості профілактичних заходів", – йдеться в пості.
Як відомо, холера – це гостре діарейне захворювання, збудниками якого є бактерії Vibrio cholerae. Вона може протікати майже безсимптомно, проте у важких випадках є загроза життю пацієнта.
Що стосується кишкової палички, то більшість її штамів нешкідливі й живуть у кишечнику здорових людей і тварин, але деякі, такі як E.coli (O157: H7), виробляють потужні токсини і можуть спричинити тяжке захворювання.
У частини людей, особливо дітей віком до 5 років і літніх, інфекція також може спровокувати ускладнення під назвою гемолітико-уремічний синдром, при якому червоні кров'яні клітини руйнуються. Близько 2-7% інфекцій призводять до цих ускладнень.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки