У НАТО подумують залишити Столтенберга генсеком: з наступником виникли проблеми – FT
Лідери НАТО схиляються до того, щоб продовжити термін повноважень Єнса Столтенберга на посаді генерального секретаря, хоча він публічно заявляв, що планує залишити свою посаду у жовтні. Причина – розбіжності щодо потенційних наступників Столтенберга, який очолює альянс останні 9 років, пише Financial Times, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
В Альянсі зростає песимізм щодо того, що заміну Столтенбергу вдасться узгодити до липневого саміту НАТО в Литві. Кандидатури прем'єр-міністра Данії Метте Фредеріксен і міністра оборони Великобританії Бена Воллеса, про яких було публічно відомо раніше, досі не отримали одностайної підтримки.
Читайте також: Україна не отримає офіційне запрошення на вступ до НАТО на липневому саміті — Столтенберг
Більшість країн, в тому числі США, вважають, що посаду має обіймати чинний або колишній президент або прем'єр-міністр, кажуть чиновники. До того ж, це повинен бути чиновник з високим рівнем підтримки. Багато столиць висловилися за ідею про те, щоб вперше вибрати генсеком жінку. Інші кажуть, що це має бути кандидат зі Східної Європи – щоб показати важливість регіону і війни, що триває в ньому.
Учасники дискусій щодо наступника Столтенберга сказали FT, що, враховуючи загрози для Альянсу з боку Китаю і Росії і проблеми з пошуком нового генсекретаря, чимало країн розглядають чергове продовження мандата Столтенберга (вже 4-е) як короткостроковий компроміс. Це допомогло б відтермінувати прийняття рішення до наступного року, коли саміт НАТО прийматиме Вашингтон.
Читайте також: Союзники тиснуть на Байдена щодо членства України в НАТО – NYT
Багато членів Альянсу також високо оцінюють діяльність Столтенберга на посаді. Один з глав МЗС країн Альянсу сказав, що він "був прекрасним Генеральним секретарем, і немає сенсу розгойдувати човен". Крім того, зазначають, що продовження повноважень Столтенберга дало б йому більше часу для роботи над вступом Швеції до НАТО, проти чого продовжує виступати Туреччина.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки