MENU

Котам стає ще спекотніше: якої помилки власники тварин часто припускаються влітку

1398 0

Котам стає ще спекотніше: якої помилки власники тварин часто припускаються влітку

Літня спека позначається не тільки на людях, але й на тваринах. Особливо на хатніх улюбленцях, які живуть у приміщенні і не мають навички шукати найбільш прохолодне місце на значній території. Зокрема це стосується котиків.

Деякі господарі починають придумувати різні способи допомогти своєму пухнастику і вдаються до найрізноманітніших хитрощів. Від покупки килимка з охолодженням до стрижки кота. OBOZREVATEL розповідає, як правильно діяти, щоби допомогти муркотуну пережити спеку і що може не тільки не допомогти, але й зашкодити тварині, інформує UAINFO.org.

Пам’ятайте – коти люблять тепло

Звичка котів взимку лежати на батареї викликає у всіх господарів замилування. Але мало хто замислюється, що радіатор гріє приблизно так само, як сонячне проміння. І тварина при цьому не страждає від перегріву, хоч би навіть провела на опалювальному приладі цілий день. Тому не поспішайте тягнути свого улюбленця в тінь, якщо побачите, як він розімлів на осонні. Його інстинкт самозбереження сам підкаже, коли перейти у більш прохолодну локацію.

Але про всяк випадок не зачиняйте двері у ванну. Зазвичай там температура найнижча і кіт може захотіти відпочити після "засмагання" саме там. Однак подбайте, щоби він при цьому не контактував із побутовою хімією та косметикою.

Читайте також: Які коти найласкавіші: топ спокійних порід

Не забувайте про воду

Нехай коти не виділяють поту, як це роблять люди, у спеку вони потребують багато свіжої води так само, як і ми. Подбайте про те, щоби поїлка пухнастика завжди була повна. І мийте її частіше, ніж зазвичай, адже в теплих умовах у стоячій воді швидко розмножуються бактерії.

Якщо ви сильно переживаєте за свого кота, покладіть йому у миску з водою пару кубиків льоду. А ще частіше пропонуйте тварині вологий корм замість сухого – так вона отримає більше рідини. Але стежте, щоби вологий корм не залежувався у мисці. На спеці він швидко псується і уже за кілька годин стає не придатним і такі залишки потрібно викинути.

Подбайте про кота, коли йдете з дому

Вода – не єдина умова комфортного існування у спеку для кота. Коли ви залишаєте тварину вдома саму, подбайте також, щоби у приміщенні була хороша вентиляція. Але вікна краще зачиніть і навіть зашторте – так оселя нагріється менше. І у жодному разі не залишайте улюбленця у вольєрі на вулиці або на балконі в спекотні дні!

Вдома також можна встановити спеціальні охолоджувальні килимки. Або просто постелити на підлогу вологий рушник на випадок, якщо тварині захочеться освіжитись.

Подорожуйте з котом правильно

Якщо ви хочете взяти кота з собою у поїздку влітку, зразу згадайте перше правило – в жодному разі, навіть на хвилиночку не лишати тварину саму у замкненому автомобілі. У спеку салон за лічені хвилини може перетворитись на розпечену пастку, яка стане для тварини смертельною.

Натомість хорошою ідеєю буде взяти з собою в подорож охолоджену в холодильнику ковдру або рушник. Їх можна постелити в салоні або покласти до переноски. Для тривалої поїздки у ковдру можна загорнути охолоджувальні вставки із сумок-холодильників або пляшки із замороженою водою.

Читайте також: Як знайти спільну мову з котом: два хитрих способи

Головне питання – чи стригти кота на літо

Дивлячись на пухнастого улюбленця у спекотний день ми переносимо на нього свій досвід, який підказує: забагато одягу швидко викликає перегрів. Деякі господарі через це на літо стрижуть своїх котів. І це величезна помилка.

Хутро тварин, окрім іншого, виконує терморегуляторну функцію. Якщо немає медичних показань, позбавляти кота такого захисту не можна. Так ви можете, зокрема, наразити його на ризик сонячного опіку. А от частіше вичесувати кота, щоби видалити відмерлі волосини з його шуби – це хороша ідея у спеку.

Як розпізнати перегрів у кота?

Відповідальний господар має знати, які симптоми підкажуть, що тварина страждає від перегріву. У котів це такі ознаки:

  • неспокій і дезорієнтація;
  • гучне інтенсивне нявкання;
  • пихкання, схоже на собаче;
  • надмірне вилизування тварини – так вона може намагатись себе охолодити;
  • вологість подушечок лап.

В такому разі кота треба перенести у прохолодне приміщення, запропонувати йому воду і охолоджену лежанку. Зазвичай цього має бути достатньо.

Якщо ж в улюбленця розвинеться тепловий удар, це може бути смертельно небезпечним і потребує негайного втручання ветеринарного лікаря. Ось його симптоми:

  • апатія тварини;
  • прискорене дихання;
  • блювання;
  • пронос;
  • слабкість;
  • проблеми з пересуванням і навіть стоянням на лапах;
  • підвищення температури;
  • втрата свідомості.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини