MENU

У Нідерландах знайшли свій Стоунхендж. ФОТО. ВІДЕО

809 0

У Нідерландах знайшли свій Стоунхендж. ВІДЕО

Археологи розкопали у центральній частині країни величезне святилище, вік якого не менше чотирьох тисяч років.

Протягом кількох років голландські археологи вели розкопки ділянки недалеко від міста Тіль, за 70 кілометрів на схід від Роттердама. Спочатку їх зацікавила пара курганів, ймовірно, бронзового віку. Але виявилося, що ці пам'ятники – лише мала частина величезного комплексу. Наразі дослідники повідомили, що їм вдалося виявити загальний вигляд святилища чи церемоніального комплексу, інформує UAINFO.org з посиланням на Phys.org.

На ділянці розміром із три футбольні поля люди епохи бронзи звели кургани, оточили їх ровами та з'єднали доріжками, по краях яких стояли дерев'яні стовпи.

У кількох курганах знайшли поховання, але основна їхня частина мала явно церемоніальний зміст і не містить поховань. Датування вуглецем-14 визначило, що основну частину святилища звели чотири тисячі років тому.

Читайте також: Вчені розвінчали гіпотезу щодо походження Стоунхенджа

Як і у випадку зі Стоунхенджем, різні елементи комплексу мають досить чітку орієнтацію щодо Сонця, планет і зірок. Це могло бути як суто ритуальним питанням, так і, на думку вчених, мати прикладне значення для європейців бронзового віку.

Археологи визначили, що найбільший курган у центрі комплексу був основним церемоніальним місцем. Там улаштований сонячний календар, який могли використовувати, наприклад, для розрахунку днів урожаю та інших важливих сезонних подій. Цей календар, на думку дослідників, складався із двох основних частин.

Перша – стовпи навколо кургану. Людина, що знаходиться на одній точці вершини кургану, може порівнювати положення Сонця на небі зі стовпами-маркерами й так визначати, скільки часу залишилося до кінця або початку сезону.

Друга частина — неглибокий рів із численними проходами, що оточує головний курган. У певні дні для спостерігача з пагорба сонце світило через ці проходи. За таким же принципом складено каміння Стоунхенджу — там теж у конкретні дні сонце світить крізь отвори між певним камінням.

Читайте також: У Франції знайшли святилище, де приносили в жертву римських легіонерів. ФОТО

Але на цьому місці не лише спостерігали за Сонцем та зірками. Там ще ховали мертвих – важлива відмінність від британського кромлеха. На сьогодні археологи розкопали близько 80 поховань. Деякі – курганного типу, деякі – просто могили у землі.

Цікаво, що в одній із могил були останки жінки, яку поховали разом зі скляною намистиною, привезеною зі Стародавньої Месопотамії. Це найдавніша скляна намистина, виявлена під час розкопок у Нідерландах, і, за словами дослідників, вона доводить, що торговельні мережі бронзової доби пов'язували Північну Європу з Близьким Сходом, попри величезну відстань.

Окрім звичайних поховань, археологи знайшли останки скелетів тварин, людські черепи, бронзові інструменти та зброю, які були розташовані поблизу місць, де сонце світило прямо через проходи в навколишньому центральному кургані. Це дозволяє припустити, що їх помістили туди в ритуальних цілях — можливо, як жертвоприношення якомусь стародавньому богу.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини