MENU

Вчені розвінчали гіпотезу щодо походження Стоунхенджа

762 0

Вчені розвінчали гіпотезу щодо походження СтоунхенджаВчені вже давно думають над сакральним значенням пам’ятки. (Фото:Kit Ko / Unsplash)

У своєму дослідженні італійський математик та іспанський астроном пояснюють, чому гіпотеза про те, що Стоунхендж збудували як "вічний календар" є неправильною.

Вчені вже давно думають над сакральним значенням пам’ятки, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua

Минулого року археолог з Борнмутського університету Тім Дарвілл заявив, що Стоунхендж — це "вічний календар", заснований на сонячному році, еквівалентному 365,25 дня.

Вчений пояснював, що рівнина, де збудовано Стоунхендж, має набагато більшу історію. Задовго до появи пам’ятки це було історичне місце поховання це представників різних народностей. Приблизно з 3000 року до нашої ери там почали з’являтися споруди, які згодом трансформували пласку рівнину; там з’явився курган, а згодом і камені, що зібрали з одного місця.

Читайте також: Вчені виявили жертву найдавнішого вбивства в історії Європи: це сталося десятки тисяч років тому

Особливу увагу Дарвілл звернув на сарсенові камені: 30 з них утворюють вершини зовнішнього кам’яного кола. Помножте це число на 12 та додайте до нього ще 5 каменів з внутрішніх підковоподібних форм, і ви отримаєте 365 — кількість днів у році.

Чотири «основні» камені символізують додавання високосного дня кожні чотири роки — на думку Дарвіла, будівельники користувалися єгипетським календарем, коли працювали над концепцією Стоунхенджу.

Проте математик Джуліо Маглі з Міланського політехнічного університету та астроном Хуан Антоніо Бельмонте з Інституту астрофізики Канарських островів, заперечили твердження Дарвілла. За їхніми словами, воно ґрунтується на «серії надуманих інтерпретацій, нумерології та непідтверджених аналогій з іншими культурами».

Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан

Маглі та Бельмонте впевнені, що Стоунхендж не використовували як вічний календар. Робота вчених опублікована в журналі Antiquity.

Вчені пояснюють, що археологи часто використовують нумерологію, щоб знайти зв’язок там, де його не існує. Наприклад, число 12, яке використовує у своїй роботі Дарвіл, у самій структурі Стоунхенджа ніяк не відображено. Водночас довкола пам’ятки існує велика кількість інших номерів та чисел, які повністю ігноруються.

Єгипетське походження "календаря" також вимагає більш переконливих доказів. Зрештою, навіть самі єгиптяни не збудували нічого схожого на "вічний календар", попри усі свої досягнення.

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини