MENU

"Вагнер" після бунту Пригожина: що буде з африканськими контрактами найманців

322 0

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що майбутнє контрактів, підписаних між різними африканськими країнами та найманцями “Вагнера”, є справою тих урядів, які уклали такі угоди.

Про це пише Al Jazeera, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Виступаючи на пресконференції в п'ятницю, 30 червня, Лавров сказав, що бійці “Вагнера” працювали у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) та інших країнах на основі контрактів, укладених безпосередньо з відповідними урядами.

Він також сказав, що Міноборони Росії давно має “кілька сотень” військових радників, які працюють у ЦАР.

Читайте також: ФСБ доручили вбити Пригожина – Буданов

Найманці “Вагнера”, які були активно залучені у війну Росії проти України, влаштували короткий заколот минулої суботи, 24 червня, взявши під контроль південне російське місто Ростов-на-Дону та рушивши на Москву, перш ніж угода раптово припинила їхнє повстання.

Цей інцидент спричинив розмови про статус оперативників "Вагнера" в Центральноафриканській Республіці та інших частинах Африки, а також про рівень втручання Москви в діяльність цієї групи на континенті.

У вівторок, 27 червня, президент Росії Володимир Путін заявив, що ПВК “Вагнер” “повністю фінансує” держава, додавши, що близько 86 мільярдів рублів (приблизно 940 мільйонів доларів) було виплачено найманцям в період з травня 2022 року по травень 2023 року.

Читайте також: "Вагнерівці" більше не воюватимуть в Україні, – Буданов

Малі, де військові здобули владу шляхом переворотів у 2020 та 2021 роках, веде боротьбу проти озброєних груп, пов'язаних з ІДІЛ та Аль-Каїдою, яка триває протягом кількох років. Влада заявляє, що російські війська, розміщені там, не є найманцями "Вагнера", але є тренерами, які допомагають місцевим військам з обладнанням, купленим у Росії.

Найманців звинувачують у порушеннях прав людини, зокрема в інциденті в березні 2022 року в Моурі в центральній частині Малі, де місцеві війська та ймовірні російські бойовики нібито вбили сотні мирних жителів.

У сусідній Мавританії тисячі малійців втекли до табору біженців М'бера з 2021 року, за словами представників ООН, які керують цим табором. Лише з березня по квітень 2022 року було зафіксовано майже 7000 нових прибулих.

У лютому президент Франції Еммануель Макрон назвав розгортання військ “Вагнера” в Африці “страхуванням життя невдалих режимів в Африці”, яке лише посіє нещастя.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини