Українська футбольна збірна вперше в своїй історії виступатиме на Олімпіаді: це стало можливим завдяки перемозі над французами в 1/4 фіналу ЧЄ

748 0

Україна вийшла у півфінал Євро-2023 з футболу U-21, забивши три голи ФранціїГеоргій Судаков забив два голи збірної Франції / фото УАФ

Молодіжна збірна України з футболу обіграла команду Франції на чемпіонаті Європи-2023 U-21 та вийшла у півфінал. Матч 1/4 фіналу у румунському Клужі завершився з рахунком 3:1. Цей результат також дозволив нашим співвітчизникам кваліфікуватись на Олімпіаду-2024 у Парижі, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Україна з перших секунд розташувалася за схемою 4-4-2, де Судаков та Кащук сформували кілька формальних центрфорвардів. На перших хвилинах помилка Бондаренка ледь не коштувала нам пропущеного року, але з інтервалом у 20 секунд обидва удари відбив Трубін.

Поступово все чіткіше і чіткіше вимальовувалася перевага збірної Франції. Гра перемістилася до українського штрафного майданчика, змушуючи підопічних Ротаня більше думати про оборону. За перші 15 хвилин українцям тричі довелося зупиняти прорив суперника через порушення правил.

"Синьо-жовті" довго розігрували м'яч на своїй половині поля, намагаючись виманити суперника. На 18-й хвилині Лефле втратили між лініями, той віддав на Бредлі Барколя і швидконогий хавбек "Ліона" пробив точно у сітку.

Футболісти з Франції володіли ініціативою, тоді як наші гравці насилу просувалися до воріт Шевальє. Французи спокійно перекривали всі вільні зони, а потім у середньому блоці контролювали переміщення українців.

Мудрик, який уперше на турнірі з'явився на полі, усі 30 хвилин перебував у тіні, практично нічим не відзначившись, а потім заробив пенальті. Георгій Судаков чітко реалізував 11-метровий удар.

Пропустивши гол збірна Франції із ще більшою агресією почала штурмувати ворота Трубіна. На 38-й хвилині лише успіх врятував Україну від гола. Удар Барколя влучив у штангу.

Цей француз був основною загрозою у матчі. Його вибухова швидкість та швидкі ноги створювали величезні проблеми українській команді. Саме Барколя був головним автором "пожеж" у нашому штрафному майданчику.

Під завісу першого тайму Україна забила абсолютно нелогічний гол, реалізувавши чи не єдиний момент за півгодини. Мудрик зі своєї зони геніальною передачею вивів Судакова на побачення з воротарем, і 20-річний хавбек "Шахтаря" зробив рахунок 2:1.

Друга половина розпочалася зі штурму від Франції. "Галльські півні" контролювали ситуацію, а гра більша частина йшла біля наших воріт. "Жовто-сині" повністю зосередилися на обороні.

Україна дедалі більше була зосереджена на руйнуванні чужих атак, аніж на організації своїх. Статистика другого тайму на 75-й хвилині виглядала так:

На 81-й хвилині французи забили гол, але його скасували через офсайд.

Захопившись атаками, збірна Франції пропустила нашу контратаку, яка завершилася голом Артема Бондаренка на 86-й хвилині.

У 1/2 фіналу Україна зіграє проти Іспанії. Матч відбудеться у середу, 5 липня. Початок о 22:00.