MENU

Помер експрезидент Сербії Мілан Мілутінович, звинувачений у воєнних злочинах: його справу розглядав Гаазький трибунал

297 0

Мілан Мілутінович

2 липня помер сербський політик, колишній президент країни Мілан Мілутінович, який звинувачувався Гаазьким трибуналом у масових вбивствах і депортації, але був виправданий. Йому було 80 років.

Мілутінович керував Сербією з 29 грудня 1997 до 29 грудня 2002 року. Після закінчення президентського терміну суд висунув йому звинувачення. Свою провину політик не визнавав. У підсумку в 2009 році Мілутіновича було виправдано – було вирішено, що він не мав прямого контролю над армією. Він став другим сербом, з якого було знято всі звинувачення у злочинах під час югославських воєн, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Про смерть другого президента Сербії та експрезидента сербської Соціалістичної партії (СПС) повідомив у Instagram глава МЗС країни Івіца Дачич, нинішній голова СПС. Він написав, що "передає останній привіт" Мілутіновичу. Він, за його словами, керував Сербією в найскладніший період її історії.

Мілан Мілутінович був родом із Белграда, там він здобув юридичну освіту.

Із 1969 до 1971 року був членом президії Югославської соціалістичної спілки молоді, з 1974 до 1977-го – секретарем з ідеології міського комітету Спілки комуністів Белграда. З 1969 до 1974-го був депутатом югославського федерального парламенту, працював, зокрема, в Комітеті з закордонних справ.

Із 1977 до 1982 року він обіймав посаду міністра освіти, науки та спорту Сербії. Після звільнення став директором Національної бібліотеки Сербії (до 1987 року).

Далі він працював у дипломатичному середовищі, був призначений послом у Греції, а в 1995 році став на чолі МЗС Сербії.

На президентських виборах 1997 року Мілутінович у другому турі набрав 59,18% голосів при явці 50,96% виборців. Його конкурент із 37,61% голосів у підсумку бойкотував церемонію інавгурації Мілутіновича.

Мілан Мілутінович Перед Гаазьким трибуналом 26 лютого 2009 року. Фото із мереж

У 2003 році експрезидент добровільно здався Міжнародному кримінальному трибуналу з колишньої Югославії. Він підозрювався у причетності до злочинів югославських військ проти албанців Косова під час війни у 1999 році.

МТКЮ звинувачував Мілутіновича у воєнних злочинах за чотирма пунктами:

– насильницька депортація;

– вбивство як злочин проти людяності;

– вбивство як порушення законів чи звичаїв війни;

– "інші нелюдські дії" під час війни вКосові.

26 лютого 2009 року МТКЮ виправдав Мілутіновича за всіма пунктами. У 2010 році він заявив в інтерв'ю: "Я не злопам'ятна і мстива людина, хоча й провів п'ять років у в'язниці у Схевенінгені".

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини