MENU

Як мобілізованим в Україні обирають спеціальність для служби у ЗСУ і які нюанси треба знати: роз'яснення

1120 0

Як мобілізованим в Україні обирають спеціальність для служби у ЗСУ і які нюанси треба знати: роз'яснення

В Україні мобілізація проводиться згідно з конфіденційними мобілізаційними завданнями, виданими вищим військовим керівництвом. Центри комплектування і соціальної підтримки на регіональному рівні призивають чоловіків у віці від 18 до 60 років залежно від потреб фронту і Збройних Сил для забезпечення їх персоналу.

Ті, хто мав попередній військовий досвід, вже мають військову спеціальність, тоді як у тих, хто не мав досвіду, спеціальність визначається відповідно до їх професійної спрямованості. Як мобілізованим обирають спеціальність для служби у ЗСУ, розповіли експерти із ГО Юридична сотня, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Військово-облікова спеціальність – це поняття, яке охоплює досвід роботи, знання, вміння та навички, необхідні для виконання конкретного виду завдань та обов'язків у військовій службі. Ефективність армії на полі бою залежить від підготовки її військових. Однак, іноді виникають ситуації, коли боєць має військово-облікову спеціальність, але його посада не враховує цього факту.

Читайте також: Вручення повістки на вулиці та примусове доставлення до ТЦК – адвокат пояснив, як діяти 

"Відповідно до пункту 82 Указу Президента “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" військових призначають на посади та переміщують по службі за основною або спорідненою спеціальністю з урахуванням досвіду служби, рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, які визначає Міністерство оборони України", – повідомляють експерти. 

Проте, як зазначили в організації, процедури дотримуються тоді, коли немає недостачі у певних спеціальностях або потреби у поповненні складу військових підрозділів. Однак, у воєнний час, коли потреба у кадрах особливо загострюється, для поповнення Збройних сил військових можуть призначати на посади, які передбачені штатами воєнного часу, з врахуванням їх нової спеціальності та набутого досвіду. Водночас перед призначенням на нову посаду військовий обов'язково має пройти підготовку або перепідготовку. 

Після оголошення рішення про мобілізацію та введення режиму воєнного стану, особи рядового, сержантського і старшинського складу можуть бути призначені на посади сержантського і старшинського складу за їх основною або спорідненою спеціальністю.

Отож, в умовах воєнного стану військово-облікова спеціальність військовослужбовця може не бути врахована при призначенні на посаду, за умови, що відбувається відповідна підготовка або перепідготовка для нової спеціальності та посади до або після призначення.

Щоб захистити своє право на призначення згідно військово-облікової спеціальності, ви можете подати рапорт із проханням бути призначеним на посаду з урахуванням вашої наявної військово-облікової спеціальності для більш ефективного використання відповідно до вашого фаху і досвіду. В рапорті слід надати деталі вашої військово-облікової спеціальності та аргументувати про необхідність призначення.

"Втім додамо, що в  умовах воєнного стану у зв’язку з потребою доукомплектування за дефіцитними спеціальностями вам можуть законно відмовити", — пояснили експерти. 

Читайте також: Масове вручення повісток: адвокат пояснив, якій категорії українців нічого боятися

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини