Оселя буде чистою, а ви не стомитесь: як працює метод прибирання 20/10
Регулярне прибирання – запорука чистого та охайного дому. Мова не лише про естетичний аспект: деякі поверхні можуть стати справжніми розсадниками бактерій та плісняви, якщо їх вчасно не відмивати.
Кожен встановлює зручний для себе режим та графік прибирання. Експерти NBC News запропонували спробувати метод 20/10. Він не підійде для екстрених випадків, коли лад в домі слід навести в короткі терміни, однак стане у нагоді, якщо у вас є довгі вихідні, які ви можете присвятити прибиранню, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Правило 20/10
Експертка з прибирання та авторка книги "You’re Better Than Your Mess" Рейчел Хоффман радить не надто захоплюватися так званим марафонським прибиранням.
Читайте також: Чим натерти вікна, щоб вони були ідеально прозорими: дієвий трюк
Правило 20/10 полягає у тому, щоб робити короткі перерви між справами: 20 хвилин на прибирання, 10 хвилин – на відпочинок.
"Встановіть таймер і починайте прибирання. Коли таймер дасть звуковий сигнал, слід просто зупинитися та переключитися на іншу справу. Можна почитати новини в соцмережах, випити чашку чаю, вивести на прогулянку собаку чи зробити маску для обличчя. Потім, відпочивши, ви знову повертаєтеся до прибирання", – запропонувала Рейчел.
Назва 20/10 – умовна. Можна встановлювати будь-які зручні інтервали: 30/15, 15/5 тощо.
Читайте також: Чим обробити всю квартиру, щоби позбутися пилу: лайфхак
"Ви й незчуєтеся, як ваш будинок буде чистим, а ви при цьому не почуватимете себе виснаженими та втомленими. До того ж, встигнете зробити багато додаткових справ чи навіть попіклуватися про себе, маючи час на косметичні процедури", – зазначила Рейчел.
Основна суть методу також полягає у тому, щоб зосереджуватися на дрібницях. Почати варто з простого застилання ліжка, приготувати сніданок, помити посуд, витерти пил – і далі за списком.
Читайте також: Подушки, ковдри та інші аксесуари. Як часто потрібно прати постільну білизну
В основі якісного прибирання – систематичність та регулярність. Фахівці радять не переходити до іншої кімнати, не прибравши першу та починати й закінчувати прибирання в одному місці кімнати (принцип кола).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки