MENU

Фізик-ядерник розповів, що буде у разі катастрофи на ЗАЕС

1196 0

"Апокаліпсису не станеться": фізик-ядерник розповів, що буде у разі катастрофи на ЗАЕС

У разі підриву російськими терористичними військами Запорізької атомної електростанції "апокаліпсису не станеться". Малоймовірно, що підрив АЕС закінчиться радіаційним викидом у середовище, хоча це і не виключено. Але більшої шкоди буде завдано економіці України.

Про це "РБК-Україна" розповів доктор фізико-математичних наук, колишній працівник Інституту ядерних досліджень НАНУ Людвиг Литвинський, інформує UAINFO.org.

На його переконання, окупанти діятимуть за принципом, якщо АЕС не дісталась їм, то хай не дістанеться нікому.

"Викид радіації можливий, але малоймовірно, що терористичний акт росіян закінчиться радіаційним викидом у середовище. З моєї точки зору, більше ризику, що цим завдадуть великої економічної шкоди Україні – виведуть з ладу один чи декілька енергоблоків, щоб ремонтна кампанія потім тривала рік або декілька років", – пояснив Литвинський. 

Фахівець зазначив, що теоретично радіація може поширитися навіть не на десятки, а й сотні і тисячі кілометрів, як це відбувалося під час інших аварій – у Чорнобилі чи Фукусімі, однак такий сценарій він вважає дуже малоймовірним.

"Концентрація радіації тоді вже буде низька. Реальна загроза для здоров'я за найгіршого сценарію буде на межі десятків кілометрів", – додав Литвинський.

Читайте також: Окупанти продовжують мінування ЗАЕС, – ГУР

Він уточнив, що якщо радіація і дійде, наприклад, до Київщини чи західних регіонів України, то її  концентрація буде низька. А взагалі, куди піде радіоактивна хмара – залежатиме від напрямку вітру. 

"В міру проходження радіоактивної хмари, частина її випаде на землю і як наслідок – густина зменшиться і, відповідно, чим далі, тим менше забруднення. Іншого механізму не може бути. Наголошу, що апокаліпсису не станеться навіть у найближчій зоні до АЕС", – зазначив фізик-ядерник. 

Він пояснив, що у разі вибуху на ЗАЕС можливий рівень забруднення навіть такий як після Чорнобильської аварії, але тоді у повітрі будуть тільки довгоживучі радіонуклеїди на кшталт стронцію 90, ізотопів цезію 134 і 137. Захиститися від них можливо – допомагає звичайна маска для органів дихання. 

Читайте також: Росія нагнітає ситуацію із ЗАЕС, щоб переломити хід війни на свою користь – Маляр

"І, звичайно, треба перебувати у закритому приміщенні із зачиненими дверима. Це обов'язково під час гострої фази диверсії чи аварії. Але чим далі ми аналізуємо, тим більше бачимо, що ризик диверсії із радіаційними наслідками – низький. Але є ймовірність нанесення максимальної економічної шкоди", – пояснив фахівець.

"Не можна пити йодид калій, бо це лише зашкодить вашому здоров'ю. Також немає сенсу у запобіжній евакуації чи запобіжному закриттю вікон, закупорюванню приміщень. Поки не сталося аварії, то сенсу нема. Треба мати маски для населення тих міст, які розташовані у десятках кілометрів від ЗАЕС. Треба мати запас води і їжі. Варто мати навіть запаси йодиду калію, але тим людям, які перебувають біля інших діючих АЕС. Там його застосування буде виправдано у разі аварії", – розповів фахівець.

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини