MENU

НАТО хоче дочекатися результатів війни для ухвалення рішення щодо запрошення України, – Клімкін

243 0

НАТО хоче дочекатися результатів війни для ухвалення рішення щодо запрошення України, – Клімкін

Країни-члени НАТО мають дійти консенсусу для того, аби запросити Україну до Альянсу. Водночас більшість європейських країн хочуть дочекатися результатів війни РФ проти України.

Про це "РБК-Україна" розповів колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, інформує UAINFO.org.

Він зазначив, що з приводу запрошення України до НАТО має бути консенсус всіх країн-членів. Так, навіть якщо президент США Джо Байден ухвалить позитивне рішення, це не означає, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган чи угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан будуть наслідувати цьому прикладу.

Клімкін підкреслив, що рішення має і може бути формалізовано тільки шляхом натівського консенсусу.

Читайте також: Байден заявив, що Україна не готова до вступу в НАТО у розпал війни, проте пообіцяв надати гарантії безпеки за прикладом Ізраїлю

При цьому екс-міністр закордонних справ підкреслив, що для України важливо, щоб цей саміт у Вільнюсі не повторив помилку саміту в Бухаресті у 2008 році, коли нашій державі без жодної конкретики сказали, що вона стане членом НАТО у майбутньому.

"Тому якщо буде запрошення, почнеться практичний процес... Тоді починаються плани, і буде зрозуміло, що і як робити. Почнеться зовсім інша робота - і політична, і бюрократична. Тобто запрошення означає не початок обіцянок, а початок шляху. І це, звісно, різні речі", - сказав він.

Колишній голова МЗС зазначив, що загалом проти членства України в Альянсі ніхто не висловлюється. Проте є такі держави, як Туреччина та Угорщина, які хочуть взяти паузу та подивитися, чим закінчиться війна. За його словами, не публічно такої позиції дотримується більшість європейських країн та, зокрема й США.

Читайте також: Столтенберг підтвердив участь Зеленського у саміті НАТО, але не уточнив формат

"І питання в тому, а як НАТО буде реагувати, як взагалі розумітиме свою стратегічну концепцію, коли Росія почне тестувати 5-у статтю, внутрішню солідарність і здатність відповісти. Чи готові країни НАТО до цього і якою саме буде відповідь? Оскільки в статті 5 прописана відповідь, але не те, якою вона має бути", - зазначив він.

Клімкін додав, що НАТО слід визначити, якою може бути спільна колективна відповідь на можливі різні дії та провокації РФ - чи готовий Альянс піти на підняття ставок і виконати обіцянки. Адже в НАТО продовжується дискусія, чи варто взагалі давати обіцянки, якщо їх не можна на 100% реалізувати в короткій перспективі.

До того ж продовжується дискусія про те, що робити з РФ, як з нею поводитися та якою має бути концепція стратегічного стримування держави.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини