MENU

Білий дім обговорює можливість надання Україні ракет ATACMS – NYT

169 0

Білий дім обговорює можливість надання Україні ракет ATACMS – NYTРобота ATACMS. Джерело: скріншот

У Білому домі тривають "тихі дебати" щодо того, чи передавати Україні балістичні ракети ATACMS. Ця тема набула нової актуальності після того, як Франція на вільнюському саміті НАТО оголосила про передачу свого аналога британських Storm Shadow – ракет SCALP.

Про це повідомила газета The New York Times, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Американське видання зазначило, що Київ давно запитував ATACMS, дальність дії яких становить близько 190 миль (306 кілометрів), що приблизно на 40 миль (64 кілометри) більше, ніж у ракет, які постачають ЗСУ Париж і Лондон.

Storm Shadow Великобританія передала Україні у травні 2023 року. А Франція пообіцяла поставити ті самі ракети, які вона називає SCALP, 11 липня.

Незважаючи на це, адміністрація президента США Джо Байдена поки що не наважується на такий крок. Водночас у Штатах визнають, що в Сил оборони України є проблеми з боєприпасами.

У Пентагоні стверджують, що Україні зараз ATACMS нібито не потрібні. Але два американські й один європейський чиновники розповіли журналістам, що в адміністрації Байдена обговорюють це питання.

Як і Сполучені Штати, Франція раніше виключала можливість надання Україні ракет більшої дальності через побоювання, що вони можуть бути використані для ураження цілей у Росії. На саміті Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі (Литва) французький лідер Еммануель Макрон заявив: "У світлі ситуації та контрнаступу, яке веде Україна, я вирішив збільшити постачання зброї й техніки, а також забезпечити українців можливостями глибокого удару".

У NYT написали, що український контрнаступ просувається повільно, оскільки російські загарбники мали щонайменше місяці, щоб побудувати оборонні позиції.

При цьому США поступово "долають своє небажання" надавати ЗСУ деяке передове озброєння. Приклад цього – танки Abrams, системи протиповітряної та протиракетної оборони Patriot, а також касетні боєприпаси.

Що стосується ATACMS, то представники Пентагону вже попереджали, що запас цих ракет є відносно невеликим і використовується для військових планів Міноборони США, у тому числі на Корейському півострові. У Lockheed Martin повідомляли, що з моменту розробки ракети в 1980-х роках було вироблено лише близько 4000 ATACMS.

ATACMS – це керована ракета "земля – земля" американської розробки, яку можна запускати з HIMARS або MLRS M270. Дальність – від 165 до 310 км. залежно від модифікації.

Ракета має покращений пакет наведення з глобальною системою позиціонування. Снаряд несе в собі осколково-фугасну боєголовку класу WDU18 масою 500 фунтів (понад 220 кг).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини