Світовий океан стрімко зеленіє – дослідження
Океани цвітуть через глобальне потепління (Фото:DTatiana/Depositphotos)
Аналізуючи супутникові знімки за два десятиліття, дослідники зі США та Великої Британії виявили, що океани Землі стають зеленішими.
Як з’ясували дослідники, це відбувається через бурхливе зростання фітопланктону, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Крихітні мікроби, зокрема рослиноподібні водорості, використовують зелений хлорофіл для фотосинтезу. Таким чином, чим більша їхня кількість, тим зеленішим стає їхнє середовище проживання.
Читайте також: Дуже тривожний сигнал: на антарктичній станції Академік Вернадський зафіксували температурний рекорд
Планета вже спостерігала серйозні короткострокові наслідки збільшення чисельності фітопланктону. Він позбавляє навколишнє середовище кисню, створюючи гіпоксичні мертві зони, через що гинуть тварини.
Як збільшення популяції водоростей вплине на екосистему океанів у довгостроковій перспективі, ще тільки належить дізнатися.
Оскільки фітопланктон поглинає вуглець, він може бути навіть корисним. Але щоб дізнатися, як це використовувати, потрібні додаткові дослідження.
Читайте також: "Це неможливо зупинити": турецький учений передрік загибель Чорного моря
Водорості можуть змінити дуже багато чого у своєму середовищі, включно з температурою, доступністю поживних речовин і рівнем освітленості у воді, і є основою морського харчового ланцюга. Збільшення їхньої чисельності також, ймовірно, спричинить широкомасштабні значні зміни, пишуть учені.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки