MENU

На дні океану виявлено активний прадавній вулкан, вкритий мільйоном гігантських яєць

1846 0

На дні океану виявлено активний прадавній вулкан, вкритий мільйоном гігантських яєць

На дні Тихого океану неподалік від Канади вчені дослідили древній підводний вулкан, виявивши, що він досі є діючим. Окрім того, він був буквально вкритий тисячами гігантських яєць.

Про це йдеться у дослідженні, про яке розповідає LiveScience. До проведення експедиції вважалося, що вулкан давно затух, а води навколо нього замерзли, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Однак, як виявилося, підводний вулкан, що здіймається над морським дном на 1 100 метрів, б'є теплою водою і вкритий глибоководними коралами.

Вчені з'ясували, що гаряча й багата на мінерали рідина підтримує температуру навколишніх вод, забезпечуючи ідеальні умови для виживання деяких морських істот у морських глибинах. Серед них було виявлено тихоокеанського білого ската (Bathyraja spinosissima), який відкладав яйця на вершині вулкану, яка знаходиться на глибині майже 1,5 кілометра.

"Це дійсно особливе місце на вершині дійсно особливого місця", – розповіла глибоководна морська біологиня з Міністерства рибальства та океанів Канади та головна дослідниця експедиції Шеріс Дю Пре.

За її словами, єдиний з раніше знайдених тихоокеанських розплідників білих скатів був виявлений на Галапагоських островах, але "він налічував близько десятка або двох десятків яєць".

Читайте також: В Італії може початися виверження супервулкана, який спав майже 500 років

В той час як на вершині вулкану, за оцінками Дю Пре, може бути й мільйон яєць.

"Я б оцінила, що на вершині підводної гори, яка була вкрита яйцями, було – я не знаю – 100 000? Мільйон?" – сказала Дю Пре, зазначивши, що яйця були великого розміру – близько 50 сантиметрів в поперечнику.

Дослідники також першими в історії зняли на відео, як тихоокеанський білий скат відкладає яйця.

 

Тихоокеанські білі скати є родичами акул та звичайних скатів. Вони є одними з найбільш глибоководних видів скатів, що мешкають на глибинах від 800 до 2900 метрів біля західного узбережжя Північної та Центральної Америки. Дорослі самки можуть виростати до 2 метрів завдовжки і відкладають прямокутні яйця, які відомі як "русалчині сумочки" за свою схожість із маленькими сумочками.

Дослідники пояснюють, що для розвитку молодих особин потрібно чотири роки, а тепла вулканічна вода, ймовірно, прискорює період виношування яєць. Окрім того, вершина підводної гори є майже кораловим садом, тож є безпечним розплідником.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини