Путін і Лукашенко посилили інформоперації проти Заходу та залякують "Вагнером": у ISW заявили, що загрози немає
Російський диктатор Володимир Путін та його білоруський колега Олександр Лукашенко, які напередодні зустрілися під Санкт-Петербургом, посилили інформаційні операції проти Заходу. Вони обидва помилково заявляють про те, що контрнаступ України "провалився".
Все це посилюється повідомленнями про прибування на територію республіки колон найманців ПВК "Вагнер". Проте аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) кажуть, що причин для побоювань щодо загрози з боку "вагнерівців" наразі немає – ні для України, ні для Польщі, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org
Насамперед там нагадали, що високопоставлені західні та українські лідери, а також у самому ISW продовжують вважати, що ще зарано оцінювати український контрнаступ.
"Україна все ще має значні незадіяні підготовлені сили і зберігає здатність розпочинати рішучі операції у будь-який час і в будь-якому місці на свій вибір", – наголосили військові експерти.
Читайте також: Лукашенко заявив, що "Вагнер" хоче наступати на Польщу, й обговорив з Путіним "розчленування України"
Лукашенко та Путін на своїй зустрічі 23 липня також залякували інформацією про те, що група "Вагнера" нібито становить загрозу для Польщі. Але аналітики ISW впевнені, що нині немає жодних вказівок на те, що "вагнерівці" у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну чи Польщу без значного переозброєння.
"Оскільки умовою угоди Путіна, Лукашенка та Пригожина, що поклала край збройному заколоту, була передача "Вагнером" такої зброї міністерству оборони Росії", -– нагадали в ISW.
Там також додали: знімки Maxar основної бази ПВК "Вагнер" у селі Цель біля Осиповичів, зроблені з супутника 23 липня, показують, що транспортні засоби, які зараз припарковані в зоні зберігання та навколо неї, це в основному сотні легкових автомобілів, невеликих вантажівок і приблизно 35 напівпричепів.
"Війська "Вагнера" в Білорусі не становлять військової загрози для Польщі або України, якщо на те пішло, доти, доки вони не будуть переоснащені механізованою технікою. Але навіть тоді вони не становитимуть серйозної загрози для НАТО", – впевнено заявили в Інституті вивчення війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки