"Барбі" заборонили у В'єтнамі, а голу Флоренс П'ю "вдягнули" в "Оппенгеймері": скандали та ляпи головних кінохітів 2023 року
У мережі триває протистояння двох головних блокбастерів цього року – "рожевої" комедії з глибоким змістом "Барбі" та похмурого історичного трилера "Оппенгеймер", прем'єри яких відбулися в один день. Втім, і перший, і другий кінохіт, незважаючи на багатомільйонні касові збори в перші вихідні в прокаті, встиг обзавестися хейтерами. Кіномани по всьому світу знаходять ляпи та історичні неточності у фільмах. Деякі з них спричинили гучні міжнародні скандали.
Так, показ "Барбі" вже заборонили у В'єтнамі, а в Індії звернулися до режисера "Оппенгеймера" Крістофера Нолана з проханням вирізати одну зі сцен. Докладніше про все це розповімо у матеріалі OBOZREVATEL, інформує UAINFO.org.
"Барбі" спровокувала скандал у міжнародній політиці
В одному з епізодів ми можемо побачити Марго Роббі – виконавицю головної ролі – на тлі карти світу, де в Азії проведено пунктирну лінію. Влада В'єтнаму побачила в цьому позначенні так звану nine-dash line, яка вважається територіальними претензіями Китаю в Південнокитайському морі.
У Warner Brothers, звичайно, відразу ж почали заперечувати будь-які підігравання Китаю та відсилки до суперечки між країнами загалом. Тим не менш, у В'єтнамі епізод із мапою сприйняли вкрай різко та заборонили показ кінострічки.
У деяких країнах "одягли" голу Флоренс П'ю в "Оппенгеймері"
В Індії, Індонезії та Бангладеш не оцінили секс-сцену з Флоренс П'ю та Кілліаном Мерфі, а точніше фрагмент, де акторка сидить повністю оголеною на кріслі. У перерахованих країнах цей епізод піддався цензурі. Ні, його не вирізали, проте героїня постала перед глядачами у "чорній CGI-сукні". Графіка накладена досить якісно, тому кінофани навіть припустили, що редагуванням сцени зайнялися в Universal. У студії цей інцидент не прокоментували.
Читайте також: "Барбі": нудне рожеве кіно про матріархат з пласкими, як ступні "зламаної" ляльки, жартами
В Індії попросили вирізати секс-сцену з "Оппенгеймера" через осквернення священного писання
Під час інтиму між персонажами Кілліана Мерфі та Флоренс П'ю у кадрі показують одне із священних писань в індуїзмі – "Бхагавад-гіту". Ба більше, у цій самій сцені "Роберт Оппенгеймер" цитує книгу, описуючи створення ядерної зброї: "Я став смертю, руйнівником світів".
На це звернув увагу засновник фонду Save Culture Save India, розкритикувавши Крістофера Нолана і закликавши вирізати цей епізод з фільму: "Ми не знаємо мотивації і логіки, що стояли за включенням цієї непотрібної сцени з життя вченого. Але це пряме посягання на релігійні переконання мільярдів толерантних індусів, що рівносильно веденню війни з індуїстської громадою".
"Неправильний" прапор США в "Оппенгеймері"
Крістофера Нолана вважають генієм сучасності, оскільки всі його фільми – це складні заплутані історії з непередбачуваною розв'язкою. Щоб створювати такі шедеври, потрібно бути вкрай уважним до деталей. Саме цією якістю і славиться режисер. Тим не менш, в "Оппенгеймері" він припустився досить грубої історичної помилки.
Кіноляп знайшли користувачі мережі. Вони звернули увагу на сцену, де жителі Лос-Аламосу захоплено розмахують американськими прапорами, на яких зображено 50 зірок, що символізують, як відомо, штати Америки. Здавалося б, у чому помилка? Справа в тому, що події, показані в цій сцені, розгортаються у 1945 році. Аляска набула статусу штату 3 січня 1959-го, а Гаваї – 21 серпня того ж року. Тобто на той момент штатів було не 50, а 48, і прапор США не міг мати такого вигляду.
Читайте також: "Барбі" VS "Оппенгеймер": який із кінохітів літа зібрав більшу касу
"Оппенгеймер" із субтитрами "Барбі"
Ще один кумедний прокол стався не з вини режисерів чи будь-кого іншого зі знімальної команди двох фільмів. Не пощастило знову глядачам Індії. Там в одному з кінотеатрів Чхаттісгарха "Оппенгеймер" показували із субтитрами "Барбі". Ось так інтернет-користувачі створювали сотні мемів про так званий "Барбігеймер", а деякі глядачі побачили його в реальному житті. Коментатори припускають, що в цей же час на сеансі комедії про ляльку-блондинку глядачі читали субтитри з трилера про "батька атомної бомби".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки