MENU

Землю хочуть сховати від Сонця під космічною парасолькою на астероїді: це реально, але є проблема

480 0

Землю хочуть сховати від Сонця під космічною парасолькою на астероїді: це реально, але є проблема

Проблема глобального потепління на Землі стала настільки нагальною для людства, що вирішувати її доведеться, ймовірно, якимось досить абсурдним методом. Один із таких варіантів – така собі космічна парасолька, яка буде прив'язана до достатньо масивного астероїда, і відбиватиме частину сонячного світла, спрямованого до нашої планети.

Дослідження щодо втілення цієї ідеї було опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Попри те, що ідея звучить досить фантастично, вчені не виключають, що втілити її цілком реально, але є проблема вагою 35 000 тонн.

Астроном Іштван Сапуді з Інституту астрономії Гавайського університету вважає, що людство могло б зловити астероїд, припаркувати його між Землею та Сонцем та, прив'язавши до нього парасольку, заблокувати частину сонячного світла.

Ідея такого сонячного щита не нова, але варіант, запропонований Сапуді значно дешевший та простіший у реалізації.

Ідея прийшла до вченого, коли він бачив людей, що прогулювалися вдень під гавайським сонцем, прикриваючись парасолькою.

Читайте також: Розкрито найбільшу таємницю астероїда Рюгу

"Я подумав, чи не могли б ми зробити те ж саме для Землі і таким чином пом'якшити кліматичну катастрофу, що насувається", – пояснив вчений.

Така парасолька блокуватиме не усе сонячне світло, а лише невелику його частину. Цього цілком могло б бути достатньо, щоб протидіяти зростанню температури на планеті. Навіть якби це не вирішило проблему повністю, це могло б дати людству більше часу на вирішення кліматичних проблем, спричинених діяльністю самих людей.

Проблема із ідеєю щита полягала в тому, що він потребує досить масивного баласту, який би не дозволив здути щит сонячним вітром та радіаційним тиском. Виробити його на Землі, а тоді підняти в космос – надто зухвала, але нездійсненна ідея. Тож Сапуді подумав, що було б логічно використати для цього астероїди, які уже знаходяться у космосі.

За його розрахунками, якщо розмістити таку парасольку в точці Лагранжу (місце, в якому гравітаційне тяжіння Землі та Сонця має однакову силу і дозволяє третьому об'єкту перебувати у сталому стані. – Ред.), масу щита та противаги можна буде зменшити лише до 3,5 мільйонів тонн.

Точка Лагранжа між Сонцем і Землею

Така вага може шокувати, але це у 100 разів менше, ніж попередні оцінки для неприв'язаного щита, зазначає Science Alert. До того ж, сама парасолька-щит важитиме лише 1% від цієї маси – 35 000 тонн. Решта маси – астероїд, який просто треба захопити і заштовхнути у правильне місце. Тим більше, що NASA уже знає, як змінити траєкторію астероїда.

Читайте також: На Землі з'явиться новий суперконтинент: коли і як це може статися

Однак, наразі саме вага щита є найбільшою проблемою вчених, оскільки жодна з розроблених людством ракет просто не здатна підняти 35 000 тонн у космос. Ракета-рекордсмен Сатурн V здатна підняти на низьку навколоземну орбіту 140 тонн корисного вантажу. Гігантська ракета Ілона Маска Starship матиме більшу ефективність, але лише для того, аби підняти 250 тонн корисного вантажу.

Попри це, Сапуді вважає, що якщо людство почне працювати над дослідженнями і розробками зараз, ідею все ж можна буде реалізувати до того, як стане надто пізно для клімату на Землі.

Він також зазначає, що згодом такий щит можна перетворити на джерело сонячної енергії для дослідження Землі або Сонячної системи.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини