MENU

"Маємо те, що маємо": Ігнат прокоментував розслідування про ракети та літаки, які отримала РФ за газові борги

567 0

"Маємо те, що маємо": Ігнат прокоментував розслідування про ракети та літаки, які отримала РФ за газові борги

Ігнат зазначив, що в контексті боротьби з ракетним терором ворога, найдієвіше знищувати пускові установки противника.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував дослідження журналістів "Схеми" (Радіо Свобода), що ракети які Україна передала Росії у 1999 році за газові борги, країна-агресор зараз використовує по Україні, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН. 

В ефірі телемарафону на прохання підтвердити цю інформацію, він нагадав: "Дослідження ж звідки появляються - з інформаційного простору".

"Ми ж про це заявляли ще рік тому. Що ми передавали Росії літаки Ту-22, Ту-95, Ту-160, фактично за копійки, в борги за газ. Так саме передавали ракети. Відповідно ті ракети, такі як Х-22, до речі, повертаються сьогодні до нас, ось цей борг який ми віддавали. Там сотні одиниць, я не хочу помилитися у цифрах відповідних. І з тих літаків, зокрема, які ми теж передавали, також завдаються удари. Тому "маємо те, що маємо", як сказав один політик (президент України Леонід Кравчук, – Ред.)", - пояснив Ігнат.

Читайте також: Осінню Україні варто більше чекати атаки дронів, чим ракет, – Ігнат

Також він зазначив, що в контексті боротьби з ракетним терором ворога, найдієвіше знищувати пускові установки противника, але установки можуть бути як наземні, так і надводні, тому "треба мати чим це робити".

Наприклад, ракети "Калібр" запускають по Україні з кораблів і підводних човнів. Їхню кількість можна оцінити за даними, які надає ВМС ЗСУ в своїх звітах щодо плавзасобів противника в морі.

"Ви бачите, інколи вони (росіяни. – Ред.) теж там зазнають невдач, коли їх якісь там дрони надводні атакують. Тут питання одне", – зазначив Ігнат.

Так, один із російських десантних кораблів "Оленегорский горняк" було підбито під час нічної атаки морських дронів на Новоросійськ у Росії. Затопило один із його відсіків, через що він перекинувся на бік.

Інше питання – це берегові наземні пускові установки ворога, каже Ігнат.

"Такі, як береговий комплекс "Бал", або береговий комплекс "Бастіон", який ракетами "Онікс" атакував Одещину разом із ракетами Х-22 нещодавно. Звичайно, раціональніше знищувати самі комплекси берегові, адже щоб із ракетами "Онікс" боротися, треба мати засоби, і важко це робити. Безумовно, треба мати засоби для того, і ми всі знаємо які", – сказав він.

Читайте також: Російський дезертир розповів про перші удари з Білорусі по Україні: "Іскандери" полетіли о 5 ранку

Для ліквідації пускових установок РФ Україні потрібні оперативно-тактичні комплекси, зокрема ATACMS, а також західні літаки.

"ATACMS, який би міг на нашому Кримському півострові навести лад. І так само – літаки, які могли б протистояти як кораблям, з яких летять "Калібри", так і цим комплексам, які розташовані в Криму. Літаки F-16 мають величезну номенклатуру озброєння – це десятки засобів, які можуть уражати цілі і наземні, і надводні", – пояснив Ігнат.

Нагадаємо, 3 серпня журналісти видання "Схеми" повідомили, що Росія обстрілює Україну крилатими ракетами Х-55, які офіційно було передано Києвом Москві в межах угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Відповідну угоду було укладено в Ялті між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва диктатора Володимира Путіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини