MENU

Китай на саміті в Саудівській Аравії прагнув показати, що він "не Росія", – FT

418 0

Китай на саміті в Саудівській Аравії прагнув показати, що він "не Росія", – FT

Китай на зустрічі радників лідерів держав по українській формулі миру в Джидді, Саудівська Аравія, 5-6 серпня хотів показати, що він "не такий", як країна-агресор Росія. Тому активно обговорював варіант припинення війни, висунутий українською стороною.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на європейських чиновників. Вони назвали участь Пекіна у саміті конструктивною, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".

Чиновники стверджують, що Китай у такий спосіб дав зрозуміти, що готовий брати участь у подальших міжнародних переговорах щодо припинення російської війни в Україні.

"Зустріч у Джідді завершилася в неділю без конкретних зрушень. Але присутність Пекіна, який раніше відмовився брати участь у подібних переговорах у Копенгагені, була сприйнята як перелом у бік Києва і стала головною подією серед учасників заходу", - пише FT з посиланням на свої джерела.

"Китай виглядає конструктивним і прагне показати, що він не Росія. Сама присутність Китаю показує, що Росія стає дедалі більш ізольованою", – сказав чиновник із ЄС.

Ще один учасник саміту впевнений, що Китай "брав активну участь і позитивно сприйняв ідею третьої зустрічі на цьому рівні".

Читайте також: Китай змінив дипломатичну стратегію щодо війни в Україні, – Reuters

Метою зустрічі в Джидді була консолідація різних мирних планів, наприклад, Китаю, Африки та Бразилії з "формулою миру" України. Було досягнуто згоди щодо основних пунктів мирного вирішення, таких як територіальна цілісність і суверенітет України. 

Переговори за закритими дверима завершилися без підсумкової декларації.

"Заключних слів не прозвучало, були лише обережно-позитивні сигнали з боку Китаю", - йдеться в повідомленні. 

Також європейський дипломат звернув увагу, що всі делегати "широко підтримали" тезу про те, що повага до територіальної цілісності та суверенітету України "має бути заснована на будь-якому мирному врегулюванні".

За підсумками зустрічі в Джидді учасники домовилися створити робочі групи по темах українського "мирного плану", що складається з 10 пунктів.

Читайте також: Путіна вмовляли закінчити війну "почесною нічиєю": він відмовився, – Піонтковський

У статті також зазначається, що аналітики розцінюють участь Китаю в переговорах у Саудівській Аравії як сигнал про можливі зміни у підходах Пекіна до агресії РФ, проте про розворот у його підтримці Москви говорити не доводиться.

За словами французького дипломата, на саміті китайська делегація наполягала на припиненні вогню. При цьому союзники України назвали такий заклик неприйнятним, оскільки це фактично заморозить позиції російських окупантів в Україні, чого й прагне Москва.

Зустріч проходила на рівні радників з нацбезпеки. Від імені уряду Німеччини в ній взяв участь Йенс Плетнер, радник із зовнішньої політики канцлера Олафа Шольца. Делегацію США очолював Джейк Салліван.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини