MENU

Треба було втікати: європейські компанії, які залишилися в РФ, озвучили суму збитків, – FT

947 0

Треба було втікати: європейські компанії, які залишилися в РФ, озвучили суму збитків, – FT

Найбільші списання та витрати понесли нафтогазові групи: тільки три компанії - BP, Shell і TotalEnergies - повідомили про сукупні збитки в розмірі 40,6 млрд євро.

Після вторгнення РФ в Україну найбільші європейські компанії, які працювали на той момент на території агресора, зазнали не менше 100 мільярдів євро прямих збитків, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Як повідомляє Financial Times, огляд річних звітів 600 європейських груп і фінансових звітів за 2023 рік показує, що 176 компаній зафіксували знецінення активів, витрати, пов'язані з обміном іноземної валюти, та інші разові витрати в результаті продажу, закриття або скорочення російського бізнесу.

Сукупна цифра не включає непрямі макроекономічні наслідки війни, такі як вища вартість енергії та товарів. Згідно з даними, зібраними Київською школою економіки, понад 50% з 1871 європейського підприємства в Росії до війни все ще працюють в РФ.

Читайте також: Виробник Jacobs залишиться працювати в Росії, але не продаватиме західні бренди

Як зазначається в матеріалі, в РФ все ще залишаються італійська UniCredit, австрійська Raiffeisen, швейцарська Nestlé та британська Unilever.

"Навіть якщо компанія втратила багато грошей, виїжджаючи з Росії, ті, хто залишаються, ризикують втратити набагато більше. Виявляється, стратегія "різати та бігти" була найкращою стратегією для компаній, які вирішували, що робити на початку війни. Чим швидше ви підете, тим меншими будуть ваші втрати", - сказав Набі Абдуллаєв, партнер стратегічного консалтингу Control Risks.

Найбільші витрати на виведення зосереджені в декількох незахищених секторах. Найбільші списання і витрати понесли нафтогазові групи: тільки три компанії - BP, Shell і TotalEnergies - повідомили про сукупні збитки в розмірі 40,6 млрд євро. Збитки були значно компенсовані вищими цінами на нафту та газ, що допомогло цим групам повідомити про небувалий сукупний прибуток в розмірі близько 95 млрд євро (104 млрд доларів) торік. Конфлікт підтримав акції оборонних компаній.

Читайте також: Працює на оборонку та тюрми РФ: стало відомо, що російський олігарх зумів оминути санкції 

Комунальні послуги отримали прямий удар в розмірі 14,7 млрд євро, в той час, як промислові компанії, в тому числі виробники автомобілів, постраждали в розмірі 13,6 млрд євро. Фінансові компанії, включаючи банки, страхові та інвестиційні компанії, зафіксували списання та інші витрати на суму 17,5 млрд євро.

Найбільше постраждали британські компанії, що втратили понад €30 млрд на другому і третьому місцях — Німеччина і Франція, що втратили більше ніж €20 млрд в десятці лідерів — Італія, Ірландія, Данія, Фінляндія, Бельгія, Швейцарія та Нідерланди.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини