Розвиток ринку технічних конопель в Україні
Технічні сорти конопель для виробництва різної продукції вирощують по всьому світу. Понад 75% усіх плантацій знаходиться в країнах Азії, в Європі цей показник не перевищує 15%.
Стан сфери коноплярства в Україні
Ринок українських технічних конопель порівняно з іншими країнами невеликий. Велика частина сировини йде на експорт у вигляді насіння і волокон конопель. В Україні практично відсутня галузь переробки, яка б наповнила бюджет країни і дала змогу активно розвиватися коноплярству в нашій країні. Такі процеси відбуваються через недосконале законодавство. Щороку під посіви конопель технічних сортів відводиться від 2 до 4 тисяч гектарів землі.
Статистика досить невтішна, лише 62 виробники отримали ліцензії на проведення діяльності у сфері коноплярства. І лише 60% виявили бажання засівати площі та вирощувати технічні коноплі. Основною перепоною в цьому процесі стала невпевненість у завтрашньому дні, не налагоджений збут, наявність ліцензій і квот, а також безліч прогалин у законодавстві.
Уже кілька років активісти та громадські організації домагаються ухвалення закону про легалізацію медичного канабісу, але досі це питання не врегульовано. У сьогоднішніх реаліях такі зміни в законодавстві допомогли б мільйонам громадян нашої країни, які страждають від наслідків війни. А з іншого боку цей законопроєкт допоможе розвивати коноплярство в нашій країні та спростить процеси ліцензування.
Сучасний кластер із переробки конопель
Незважаючи на всі труднощі вирощування і переробка технічних сортів канабісу в нашій країні потихеньку розвивається. В одному із сіл Житомирської області на основі льонозаводу планують запустити сучасний кластер, який спеціалізуватиметься на переробці конопель. Реалізація такого проєкту дасть змогу активно займатися коноплярством у регіоні та максимально відмовитися від закордонної сировини. Планується виробляти конопляне полотно, яке користується популярністю і має унікальні технічні характеристики.
Також у регіоні планують відвести найбільші в Європі площі під вирощування технічних конопель. Завод із дефібрації стане центром індустріального парку, а якісну сировину можна буде отримати безпосередньо з конвеєра. Проєктом передбачено, що компанії, які займаються переробкою та виготовленням різної продукції з конопель зможуть працювати й активно розвивати свій бізнес.
Україна має унікальну можливість активно розвивати ринок конопель. Попит на таку продукцію зростає з кожним роком і в нас є всі шанси стати одним з основних світових постачальників якісної сировини. Стабільні канали збуту та реалізація конопляної продукції допоможе надалі розвивати галузь переробки конопель і розвитку стабільного ринку альтернативних товарів.
За даними сайту: https://dubaseed.com/ua/
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки