Фейковий "Николаевский Ванёк". Зловили шахрая, який заволодів грошима українців для ЗСУ
Поліція Миколаївщини викрила зловмисника, який створив несправжній акаунт відомого Telegram-каналу, публікував ідентичний контент і, відкривши збір на потреби ЗСУ, привласнив усі кошти українців. Загальна сума склала три мільйони гривень.
Про це повідомив начальник поліції Миколаївщини Сергій Шайхет у своєму Telegram-каналі, інформує UAINFO.org з посиланням на РБК-Україна.
Мешканець Кривого Рогу вирішив заробити грошей, але для цього використав не свої здібності чи вміння, а чуже ім'я. Так, він створив фейковий Telegram-канал. Нова сторінка повністю копіювала один із найвідоміших миколаївських каналів.
Зі справжнього Telegram-каналу злодій копіював повідомлення про збір на підтримку ЗСУ, змінював номер банківської картки чи посилання на "банку" на свої банківські рахунки та кидав у свій фейковий канал.
Таким чином шахрай привласнював гроші небайдужих українців. У результаті він зміг заволодіти трьома мільйонами гривень. Кошти зловмисник витрачав на розваги в онлайн-казино, ресторани та інші "потреби".
"Нині вже встановлено понад 100 осіб, які здійснили перерахування на картку зловмисника під виглядом оголошених зборів на Сили Оборони України. Слідчі дії продовжуються", - написав правоохоронець.
Читайте також: Шахраї масово вдають співробітників банків: 4 питання, які видадуть афериста
Читайте також: "Кинув" волонтерів: в Одесі викрили шахрая, який продавав уявні бронежилети для ЗСУ. ФОТО
Зловмисника вже затримали для проведення подальших слідчих дій (фото: t.me/s_shayhet)
Українцям варт продовжувати підтримувати Збройні Сили, але випадки шахрайства посилюють сумніви в добросовісності всіх зборів.
Для того, щоб не натрапити на обман і направити свою допомогу туди, де її потребують, дотримуйтеся цих правил:
- переказуйте гроші лише тим волонтерським організаціям чи особам, яким точно довіряєте
- уважно читайте повідомлення про збір. У ньому може бути попередження про шахраїв чи про те, що організація не робить. Наприклад, не пише в особисті повідомлення своїм підписникам. Якщо ви отримали таке SMS, то будьте певні: це шахраї.
- стежте за публікацією звітів зборів
- за можливості перевірте, чи публікували інформацію про збір інші люди, можливо, публічні
- якщо виявили шахрая, повідомте в поліцію чи інші відповідні органи
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки