MENU

Знайдено зоряну систему з чотирма "сонцями": вчені поняття не мають, як таке можливо

891 0

Вчені знайшли молоду зоряну систему одразу з чотирма "сонцями", яка знаходиться в регіоні зореутворення в сузір’ї Оріона. Незвичне явище було виявлено вченими з Чилі під час дослідження 72 гігантських молекулярних хмар Оріона.

Відкриття зробила міжнародна команда ALMA Survey of Orion Planck Galactic Cold Clumps (ALMASOP). Ці спостереження пояснюють походження та формування подвійних і кратних зіркових систем, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZREVATEL

Вченим давно відомо, що приблизно половина зірок у Чумацькому Шляху знаходяться в подвійних системах. Завдяки дослідженню таких систем з декількома зірками вчені сподіваються краще зрозуміти, як формуються планети та з'являється життя на них.

Читайте також: Космічний хижак: знайдено молоду зірку, яка регулярно зриває атмосферу з сусідньої планети 

Згідно з найпоширенішою теорією про утворення зірок, небесні тіла утворюються в найщільніших областях молекулярних хмар, їх ще називають "щільні ядра". Ця теорія пояснює утворення окремих зоряних систем, але як утворюються системи з чотирма зірками дослідникам ще невідомо.

За словами вчених, множинні зоряні системи можуть утворитися через фрагментацію хмарних ядер під час їх ранньої еволюції, але доказів та спостережень таких процесів наразі немає.

Чотирикратна зоряна система складається з двох протозірок і двох концентрацій газу, які, ймовірно, зазнають гравітаційного колапсу в найближчому майбутньому і стануть зірками. 

Цікаво також, що найбільша відстань між чотирма об’єктами в системі становила близько 1000 астрономічних одиниць (а.о.), що в 33 рази перевищує відстань між Сонцем і Нептуном. 

Читайте також: Чому Венера залишається безлюдною, на відміну від Землі: вчені знайшли можливу причину

Спектри випромінювання пилу також виявили кілька подовжених стрічкоподібних структур, які зв’язували чотири об’єкти разом. Команда припускає, що ці розширені стрічки можуть бути "воронками", які транспортують газ із зовнішньої оболонки ядра і з’єднують новонароджені зірки.

"Надзвичайна компактність і близькість до цієї системи є захоплюючим відкриттям. Аналіз показує, що в майбутньому ця система, швидше за все, утворить гравітаційно пов’язану систему чотирьох зірок. У нас немає пояснення того, як поширюються витоки газу, оскільки вони можуть бути пов’язані з процесами накопичення газу членами системи", – сказав професор Лю Ті з Шанхайської астрономічної обсерваторії (CAS-SHAO), який очолював дослідження.

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини