Земля кругла, але Юпітер міг бути пласким: вчені заявили про революційне відкриття. ФОТО, ВІДЕО
У своєму революційному дослідженні вчені заявили, що великі планети, такі як Юпітер, які сформувалися на великій відстані від своїх зірок-господарів, можливо колись були схожі на сплющені диски, а не на сферичні структури, як зараз. Наразі астрономи виявили тисячі планет за межами Сонячної системи, проте залишається незрозумілим, як формуються ці світи.
Про це повідомляють Science Alert, Wionews та Independent. У новому дослідженні вчені вивчали комп'ютерне моделювання планет на основі теорії про те, що молоді планети, або протопланети, формуються за короткі проміжки часу в результаті розпаду великих газових дисків, що обертаються, обертаються навколо молодих зірок.
Дослідження показало, що протопланети, швидше за все, матимуть сплощені структури, які називаються сплюснутими сфероїдами, схожими на цукерки M&M.
"Ми вивчаємо формування планет протягом тривалого часу, але ніколи раніше нам не спадало на думку перевірити форму планет у міру їхнього формування в симуляціях. Ми завжди припускали, що вони мають сферичну форму", – сказав співавтор дослідження Дімітріс Стамателлос.
Змодельована молода планета.
"Ми були дуже здивовані, дізнавшись, що вони виявилися сплюснутими сфероїдами", – сказав доктор Стамателлос.
Вчені вважають, що менші планети земної групи, такі як Земля, Венера, Марс і Меркурій, поступово утворюються в результаті зрощення шматків каменю, які злипаються і накопичуються, поки зрештою не утворюється планета.
Вони сподіваються, що майбутні спостереження за формуванням великих планет зможуть підтвердити, як формуються ці світи.
Моделювання чотирьох протопланет, що формуються в умовах нестабільності
Нагадаємо, Юпітер – найцікавіша планета нашої Сонячної системи для спостережень. Навіть у невеликий телескоп можна розглянути, як змінюються барвисті смуги та завихрення на його поверхні. Вчені переконані, що це явище є продуктом складної атмосфери, яка постійно перебуває в русі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки