MENU

Якою буде ядерна війна з РФ: експерти описали три можливих сценарії – аж до вічної зими

754 0

Якою буде ядерна війна з РФ: експерти описали три можливих сценарії – аж до вічної зими

Сценарій ядерного апокаліпсису експерти наразі називають найменш імовірним серед усіх.

Третя світова війна може бути не тільки тотальною ядерною війною, яка знищить все і всіх, а й обмеженим ядерним конфліктом. Видання LIGA.net проаналізувало три можливих сценарії розвитку подій та описало, якими можуть бути наслідки ядерної війни для екології, економіки та людства загалом, інформує UAINFO.org

Перший сценарій: 5-10 ядерних ударів

Ще з періоду Холодної війни США та НАТО готуються до такого до сценарію, каже відставний офіцер Сухопутних військ США генерал-лейтенант Бен Ходжес. За оцінками, гіпотетичний перебіг ядерної війни може розпочатися з запуску росіянами з літака поблизу Калінінграда ядерної ракети до локації на кордоні Польщі та Німеччини – тоді у відповідь НАТО скеровує літак з ядерною боєголовкою на Калінінград. 

Конфлікт, під час якого ядерні бомби вперше вибухнуть на європейському континенті, матиме наслідки для екології у короткостроковій перспективі, але не призвели б до будь-яких глобальних змін. 

"Я впевнений, що усі наші столиці, зокрема і Київ, продумували процедури, якщо проти них застосують ядерну зброю. Тому я певен, що уряди все одно зможуть виконувати свої обов’язки", – каже Ходжес.

Читайте також: "Воювати до останнього українця – їхній вибір": Лавров знову пригрозив Заходу ядерною зброєю

Місця, що постраждають від застосування ядерної зброї, будуть спустошені багато років, каже директор програми SIPRI зі зброї масового знищення Вілфред Ван.

"Якщо говорити про економіку, то там, де вибухнуть ядерні ракети, на десятиліття утворяться пустки. Тому уявити, які будуть наслідки – неможливо", – зауважив він.

Рослини та тварини згорять як в епіцентрі вибуху, так і місцях найбільшої концентрації радіонуклідів. Доктор Браян Тун, професор університету Колорадо каже, що загинуть десятки тисяч людей.

"Перший ефект – це вбивств людей у зоні вибуху. Навіть крихітна ядерна зброя може вбити 100 000 людей у невеликому місті", – зазначив він.

Другий сценарій: застосування сотень боєголовок

За моделлю Прінстонського університету, масштабна ядерна війна між Росією та НАТО почнеться з ескалації попереднього конфлікту. Згідно з моделлю, Росія тоді застосує 300 одиниць ядерного вантажу за допомогою літаків і ракет малої дальності, у відповідь НАТО випустить 180 ядерних боєголовок з літаків. Лише за перші три години такої війни безпосередні втрати обох сторін досягнуть 2,6 млн людей. Загальна кількість жертв може налічувати десятки мільйонів людей.

Наслідки будуть катастрофічними, і ніхто не зможе прийти на допомогу постраждалим, кажуть експерти. Вони наголошують: лікарні будуть зруйновані, а ті, що вціліють, будуть перевантажені.

Читайте також: Лукашенко розповів, проти яких країн може застосувати ядерну зброю: "Ми не будемо зволікати"

"Кількість жертв і наслідки для здоров’я зростатимуть, дефіцит медичних засобів і персоналу посилюватиметься, а економіки уражених ядерною зброєю країн або значно погіршаться, або зазнають повного краху", – каже професор центру нерозповсюдження зброї масового ураження (CNS) доктор Ференц Дальнокі-Вереш. 

Жодна країна світу не зможе підготуватися до ядерної війни такого масштабу, каже експерт.

"Малоймовірно, що державні інституції збережуться. Ті, хто пережив тотальну війну, сформують ізольовані громади, міжнародна допомога буде малоймовірною", – зазначає він.

Третій сценарій: повномасштабна ядерна війна з тисячами боєголовок

За моделлю Прінстонського університету, повномасштабна ядерна війна починається після того, як Європа вже буде знищена внаслідок обміну ядерними ракетами з Росією. "План протидії" передбачає, що в цьому випадку США завдадуть стратегічного ядерного удару 600 боєголовками, а Росія відповість з ракетних шахт та підводних човнів. У перші 45 хвилин, за цим сценарієм, втрати сторін сягнуть 3,4 мільйона людей.

Наступний крок – це так званий "План контрвартості", за яким сторони атакують 30 найбільш густонаселених міст 5-10 боєголовками. Тоді у перші 45 хвилин загинуть понад 85 млн людей (більше, ніж за всю Другу світову війну). В цих умовах розпочнеться "ядерна зима" і тотальний голод. 

Читайте також: Міністр оборони КНДР заявив про неминучість ядерної війни: питання лише в тому, хто її почне

"Що потужніша бомба, то більше частинок потрапляє у стратосферу. Це зменшить кількість сонячної радіації на поверхні Землі, знизить температуру та кількість опадів, що вплине на сільське господарство та виробництво їжі", – каже Олів’єр Буше із Сорбонни.

Доктор Браян Тун з університету Колорадо пояснює, що тоді температура в Україні триматиметься на позначках нижче нуля протягом понад двох років, і на відновлення нормальних температур пішло б від 3-5 до 10 років. 

"До кінця другого повоєнного року лише 2-3% населення залишиться живим у Росії, США, Канаді, Китаї та більшій частині Європи через голод. Загалом помре 5-6 млрд", – каже він.

Науковець Алан Робок зазначає, що тотальний голод після ядерної війни вбив би у понад 10 разів більше, ніж вибухи, пожежі, радіоактивність. Крім цього, така повномасштабна ядерна війна призвела б до колапсу суспільства. Такий сценарій ядерного апокаліпсису експерти наразі називають найменш імовірним серед усіх.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини